شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

ماه ایار می رسد

ماه های رومی را پیش از این شناختیم. اینک با خصوصیات بعضی از این ماه ها که با فصل بهار همزمان است، آشنا می شویم و به دستوراتی را برای خوردن و امور دیگر حیاتی داده شده، آگاهی می یابیم.

taghvim romi

مهناز فولادوند/

ماه نیسان یکی از ماه های رومی است که مصادف است با ۲۵ فروردین تا ۲۳ اردیبهشت. در واقع ماه نیسان ماه دوم بهار و سی و یک روز است.

ازدیدگاه طب اسلامی در این ماه  که روزها بلند است و بادهای شرقی می وزند. در این ایام است که مزاج انسان ها  قوی تر می شود و جریان خون در رگ ها به حرکت سریع تر درمی آید.

خوردنی های مناسب در این ماه غذاهای کباب شده و گوشتی است که با سرکه به عمل بیاید. خوردن  گوشت شکار هم مفید است. روابط جنسی در این ایام توصیه بیشتری شده است.

ضمنا روغن مالیدن(ماساژ) به بدن در حمام و بو کردن گل ها و سبزیجات این فصل هم برای بدن و سلامت آن بسیارمفید و خوب است.

 

ماه ایار

ایار ماه سوم بهار در تقویم رومی است وسى و یک روز است. این ماه مصادف است با ۲۴ اردیبهشت تا ۲۳ خرداد.

در این ماه بادهای صاف و لطیف می وزد.

توصیه شده که در این هنگام ازخوردن غذاهاى شور و گوشت هاى سنگین مانند کله حیوانات ، گوشت گاو و افراط  در خوردن ماست بپرهیزیم.

 صبحگاهان به حمام  رفتن در این ماه بسیار مفید است و حرکت و تقلاى زیاد قبل از غذا پسندیده نیست.یعنی  پیش از خوردن غذا  نباید ورزش کرد.

/انتهای متن/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs