سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

فرزندآوری عامل تحکیم خانواده است

امام جمعه روانسر گفت: زاد و ولد و فرزندآوری عامل تحکیم و سلامت خانواده است.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، ماموستا ملا عبدالله غفوری روز پنجشنبه در همایش پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت که در مجتمع فرهنگی و هنری توحید روانسر برگزار شد، افزود: بزرگان دین وظایف بسیار خطیر و مهمی در امر سلامت جامعه و هدایت خانواده دارند و باید با تعقل، تفکر و تدبر در این مسیر گام بردارند.
وی با تاکید بر سالم سازی جامعه تصریح کرد: دین مبین اسلام بر ازدواج سهل و آسان تاکید کرده و در سوره طلاق نیز انجام عمل طلاق بین زوجین نفی شده است.
امام جمعه روانسر اظهار داشت: ایمان و اخلاق موجب تحکیم بنیان خانواده است و هدف اساسی دین مبین اسلام نیز تربیت انسانها و تامین سعادت در تمامی ابعاد وجودی و مراحل زندگی است.
ماموستا غفوری گفت: ازدواج در فرهنگ اسلامی، پیوندی مقدس است که سبب حفظ دین و ایجاد مودت و رحمت می شود و جوانان باید نسبت به امر ازدواج حساسیت بیشتری نشان دهند و خانواده ها نباید شرایط برای ازدواج جوانان را سخت بگیرند.
فرماندار روانسر نیز گفت: هر کشوری که بخواهد به رشد و بالندگی و پیشرفت برسد باید بر توانایی های ذهنی و علمی کشور اتکا کند و این همان داشتن جمعیتی پویا و سالم است.
حسین ویسمرادی تاکید کرد: باید جمعیت کشور را جوان نگه داریم و برای این نسل برنامه ریزی مدون داشته باشیم تا شاهد رشد و ترقی و توسعه در کشور باشیم.
وی افزود: ازدواج یک امر دینی و یک ارزش اجتماعی است که متاسفانه در چند سال گذشته به انحراف رفته و جایگاهی را که در فرهنگی دینی و ملی ما دارد از دست داده است.
فرماندار روانسر اظهار داشت: سن ازدواج در بین پسران روانسری به بیش از ۲۹ سال و در دختران به بیش از ۲۴ سال رسیده که این وضعیت بالاتر از میانگین کشوری است و بسیار نگران کننده است.
ویسمرادی اضافه کرد: در سال ۹۳ تعداد ۵۱۳ مورد ازدواج در شهرستان روانسر ثبت شده که این آمار در سال ۹۴ به ۴۲۰ مورد رسیده و ۹۳ مورد کاهش داشته است.
وی گفت: خانواده ها باید در تشخیص و انتخاب زوج و زوجه بسیار دقت و مسوولان نیز در تامین نیازهای این جوانان تلاش کنند.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs