شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

غذاهای پاییزی که ویتامین دی دارد

در فصل پاییز با خوردن این ۱۴ نوع غذا میزان ویتامین دی بدن خود را افزایش دهید.

vitaminD

مترجم: مریم گرجی/

دوباره سال به نقطه ای از زمان خود می رسد که نور خورشید ضعیف تر تابیده و روزها کوتاه تر می شوند.

اما نگران نباشید شما می توانید میزان ویتامین دی خود را با بکار گیری و اضافه کردن این ۱۴ غذا به فهرست رژیم غذایی روزانه خود متعادل نگاه دارید.

۱-روغن ماهی: روغن ماهی حاوی ۲۵۰ گرم ویتامین دی در هر ۱۰۰ میلی لیتر است.یک قاشق غذا خوری در هر روز برای شما کافی است.

۲-روغن تن ماهی: روغن ماهی که درون فوطی کنسرو های قلعی عرضه می شود .  شما می توانید در مارکت ها این روغن را در قسمت مربوط به تن ماهی پیدا کنید.

۳- شاه ماهی شمال:این ماهی که نام دیگر آن هرینگ است، به صورت کنسروی، دودی یا شور موجود است و منبع بسیار کاملی  از ویتامین دی است.

۴-ماهی ساردین:این ماهی چه به صورت کنسرو شده در روغن، کبابی یا سرخ شده در ماهی تابه ویتامین دی خود را از دست نداده و شما از خوردن آن لذت خواهید برد.

۵- ماهی آزاد: اگر ماهی آزاد را به صورت بخار پز میل کنید بهتر است زیرا این کار باعث می شود که ویتامین دی موجود در آن از بین نرود.

۶-شکلات تلخ: شکلات تلخ حاوی ویتامین دی می باشد مصرف مقدار کمی از آن در طول هفته علاوه بر تامین ویتامین دی، سوخت و ساز بدن شما را افزایش داده و باعث از بین رفتن چربی ها و در نتیجه بهبود شرایط جسمانی شما می شود.

۷-شیرخشک: به دلیل آن که شیر خشک به صورت متراکم و با چگالی بالا می باشد،منبع بسیار خوبی برای ویتامین دی به شمار می رود. و مخصوصا غذایی مناسب در فصل سرماست.

۸-تخم مرغ: تخم مرغ نیز حاوی ویتامین دی است. زرده تخم مرغ بیشترین میزان ویتامین دی را دارد و بهتر است که تخم مرغ را به صورت عسلی یا نیم پز میل کنید.

۹-پنیر سوئیسی: تنها یک برش از این نوع پنیر نیاز بدن شما را نسبت به ویتامین دی برطرف می کند.

۱۰-گوشت گوساله:با انتخاب گوشت گوساله می توانید غریزه (میل به خوردن گوشت) را بر آورده کرده و میزان ویتامین دی بدن تان را بالا ببرید.

۱۱-کاپیکولا: این گوشت سرد ایتالیایی،بسیار مناسب ذائقه شما بوده و مخصوصا ساندویچ های مطبوعی از آن را می توان تهیه کرد.

۱۲-کره:خبرخوب برای کسانی که از خوردن کره پرهیز می کنند: کره سرشار از میزان قابل ملاحظه ای ویتامین دی می باشد و بهتر است آن را صبح ها به همراه مقداری مربا بر روی نان تست میل کنید.

۱۳- پنیر کاممبر: می توان بر روی تکه ای از نان چاو دار مقداری (یک لایه) از پنیر کاممبر  را بمالیم و همین مقدار ویتامین دی مورد نیاز بدن در طول روز را تامین می کند.

۱۴-پودینگ سیاه: این پودینگ علاوه بر این که سرشار از آهن است، منبع بسیار خوبی از ویتامین دی نیز به شمار می رود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs