جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

شکاف فرهنگی عامل مهم ایجاد اختلاف زوجین

هر چه تناسب فرهنگی و اعتقادی زوج ها بیشتر باشد اختلافات و درگیری ها به حداقل می رسد.

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران، تینا بهادری، آسیب شناس، در خصوص لزوم هم کفو بودن زوجین از لحاظ فرهنگی گفت: از مهم ترین و تاثیرگذارترین مولفه های ازدواج موفق، تناسب فرهنگی است. هر اندازه طرفین، از لحاظ اعتقادی و فرهنگی به هم نزدیک باشند، روابط پایدارتر، سالم تر و به طبع اختلافات کمتری نیز خواهند داشت.
وی ادامه داد: برخی دختران و پسران جوان به محض اینکه احساس می کنند از لحاظ عاطفی به هم تعلق خاطر پیدا کرده اند، عوامل دیگر را نادیده می گیرند، در صورتی که اختلاف در ارزش ها و عقاید مذهبی جزو مسایل بنیادین در ازدواج است. به عنوان مثال اگر یکی از زوجین پایبند به اصول اخلاقی بوده اما طرف مقابل فردی لاقید باشد، پرواضح است که این دو فرد در زندگی زناشویی، روابط اجتماعی، مراودات و معاشرت ها، تربیت فرزندان و موارد دیگر با مشکل مواجه خواهند شد.
این کارشناس تصریح کرد: هم کفو بودن که در دین ما نیز به آن تاکید شده است به همین معناست که طرفین ازدواج از لخاظ موقعیت مالی و اجتماعی، عقاید، و باورها از باهم تناسب داشته باشند تا بتوانند درک درستی از هم داشته و اختلافاتشان به حداقل برسد. این نکته قابل ذکر است که یکی از دلایل طلاق در جامعه ما عدم تناسب فرهنگی است که متاسفانه از سوی خانواده مورد
غفلت قرار می گیرد.
بهادری در پایان گفت: افراد در شرف ازدواج، باید در مرحله آشنایی درباره طرز فکر، نگاه و ایدئولوژی، خط قرمزها ‌و عقاید خود با یکدیگر صحبت کنند تا به نقاط اشتراک و افتراق همدیگر دست پیدا کنند، زیرا موکول کردن این امر به بعد از ازدواج می تواند مشکل آفرین باشد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs