شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

سهم مردان سرزمین ما

این روزها شبکه های  اجتماعی ، تلفن‌های همراه و … دست ما آدم‌ها را برای انتشار هرگونه مطلب بازتر از گذشته کرده اند.از جمله در مورد مردان و پدران سرزمین ما به بهانه روز  پدر …

father

نسیم شهسواری/

انواع و اقسام جوک‌ها ، پیام‌ها ،هشدارها و متن‌های فلسفی و اجتماعی و سیاسی و… چیزهایی است که هرروز در این اسباب‌بازی تازه اندرویدی جامعه ما می‌آید و می‌رود ،و برخی با خواندن هرکدام از این پیام‌ها، قهقهه‌ای سر می‌دهند. در کمتر از ثانیه ای این پیامها  به دست صدها گروه  و انجمن می رسانند .

عکس العمل شما دوست عزیز در برابر این پیامها ، متن ها و نوشته ها چیست؟

آیا گاهی از سر تامل  نگاهی گذرا ،به متن ها ، و نوشته ها ی این پیامها می کنید؟

راستش را بخواهید من  دربسیاری از  مواقع ، پس از خواندن این پیامها ، آه سردی از نهادم بر می خیزد و حسرتی  بر دلم می نشیند  که  ارزش های از دست رفته جامعه مان را   کی و کجا می توانیم دوباره پیدا کنیم؟

حسرت می خورم از  اینکه این پیام ها با همه شادی بخشی هایش  چه جیزها و چه نقش هایی از جامعه ما را تضعیف و بی اهمیت می کند ؟

گاه ارزش یک زن  را  سر حد یک سرویس جواهر و ارزش یک مرد را تا سرحد یک جوراب و لباس … پایین می آورد .

اما آیا به راستی ارزش مردان و زنان سرزمین ما همین قدر است ؟

وقتی که در یک گروه کوچک مردان آن سرزمین که بانیان  و حامیان خانواده های ما هستند تضعیف می شوند و زنان آن سرزمین که مربیان و پرورش دهندگان خانواده های ما هستند به سخره گرفته می شوند، دیگر چه جایی برای مادری کردن ها و پدری کردن ها ،ساختن ها و ماندن ها می ماند ؟

این را باید با صدای بلند برای خودمان تکرارکنیم که سهم زنان سرزمین ما   نه جواهری گرانبهاست و نه لباسی زیبا، بلکه  سهم زنان سرزمین ما آرامشی است که در سایه  عطوفت و محبت  خانواده به دست می آید.

سهم مردان سرزمین ما  هم نه جفتی جوراب است و نه هدیه ای  گرانبها،  سهم مردان از زندگی آرامشی است که تو بانو به او هدیه می دهی.

سهم پدران  سرزمین ما احترامیست و بوسه ایست که دختران سرزمین مان  نثار  دستان مهربان پدرهای شان می کنند.

و این بار در آستانه روز پدر ، به خودمان ، دختران  و خواهران مان این هشدار را بدهیم ، که مادری کردنها ، زن بودن و رشد و تعالی خانواده های مان  در سایه همین  مردان میسر می شود .

و یک خانواده خوشبخت  و سعادتمند محصول مشترک غرور مردانه و عطوفت مادرانه است.

مردان  سرزمین مان  را جدی بگیریم و بگذاریم  که در سایه اقتدار زنانه ما به نیکویی مردانگی کنند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs