سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

سن تازه مادران آمریکایی رو به افزایش است

در امریکا متوسط سن خانم هایی که اولین فرزندشان متولد می شود، بالا رفته است؛ از ۲۱ سال در سال ۱۹۷۰ به ۲۶ سال در سال ۲۰۱۴.

american_mother

مترجم : مریم گرجی/

خبر گزاری اسوشیتد پرس نیو یورک می گوید: خانم های آمریکایی که برای نخستین بار مادر بودن را در طول زندگی خود تجربه می کنند، سن شان بیش از ۲۶ سال است.

این تغییر عمدتا مرتبط  به افتی بزرگ در میان مادران جوان است.

اما به گفته تی جی متیوز،پزشک مراکز کنترل و پیشگیری بیماری، بیشتر نخستین تولد ها در زنانی که سن شان بیشتر است این آمار را بالاتر می کشاند.

بنا بر گزارش های اخیرشنبه متوسط سن خانم هایی که در سال ۲۰۱۴ نخستین فرزند خود را به دنیا آوردند ،۲۶ سال و چهار ماه می باشد.

دولت آمریکا شروع به طبقه بندی تازه مادران در سال ۱۹۷۰، زمانی که میانگین سن ۲۱ سال بود، پرداخت.

 تا کنون به طور نسبتا زیادی این آمار روندی فزاینده داشته است

این آمار خیلی زود و سریع پس از قانونگذاری سقط جنین توسط دیوان عالی در سال ۱۹۷۳ افزایش یافت.

اکثرطرفداران این قانون بیشتر زنان جوان بدون شوهر بودند.

و به گفته کارشناسان،این افزایش در کنترل و مهار کردن تولد  فرصت های بیشتر و بهتری را برای خانمها به وجود آوردند.

آقای جان سانتلی استاد دانشگاه کلمبیا از مرکز سلامت جامعه و خانواده می گوید: خانمها بیشتر درس می خوانند، کار می کنند ، درفکر ازدواجند و همچنین تصمیم می گیرند که مادر شوند.

وی افزئد:این روند از سال های ۱۹۵۰ در آمریکا و نیز بسیاری از کشور های دیگر در جریان است.

در نتیجه متوسط سن زنانی که برای نخستین بار تجربه مادر بودن را دارند در هر نژاد و گروه قومی و نیز هر ایالتی رو به افزایش بوده است.

از سال ۲۰۰۰ این روند بالا در مادران سیاه پوست و مادرانی که در ساحل غرب ساکن بودند، بیشتر دیده می شد.

اما زنان ساکن بخش های شمالی هنوز بالاترین متوسط سنی را دارند.

در صدر این فهرست ماساچوست و مناطقی از کلمبیا بوده که میانگین سن تازه مادران ۲۹ سال و در کانکتیکات ونیویورک حدود ۲۸ سال است.

برای نمونه خانم میشا ولچ می گوید : من و بسیاری از دوستانم که از کودکی با هم بزرگ شده بودیم اکنون در سنین بالا صاحب فرزند شده ایم و من که در حال حاضر ۴۲ سال سن دارم و صاحب دو فرزند هستم اولین فرزندم را تا قبل از ۳۸ سالگی نداشتم.

منبع :یاهو/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs