پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

سلامت ازدواج نقش بسزایی در پایداری خانواده دارد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رابر گفت: سلامت ازدواج نقش بسزایی در امید به زندگی یک فرد و پایداری خانواده ایفا می‌کند.

به گزارش به دخت به نقل از فارس از رابر، همایش آموزشی ترویج ازدواج سالم در شهرستان رابر با حضور جمعی از مسئولان محلی و جوانان به همت شبکه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات فرمانداری رابر صبح امروز برگزار شد.

ابراهیم شمس‌الدینی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رابر، در این همایش اظهار داشت: این همایش به منظور ترغیب جوانان به ازدواج و ایجاد بستری مناسب برای تشکیل زندگی خانوادگی سالم برگزار شده‌است.

وی موضوع سلامت ازدواج را بسیار مهمتر از ابعاد آن دانست که نقش به‌سزایی در امید به زندگی یک فرد و پایداری خانواده ایفا می‌کند.

شمس‌الدینی گفت: افرادی که ازدواج سالم و مناسب دارند، از طول عمر بیشتر و سلامت روان بهتری برخوردارند، از نظر جسمانی نیز سالم بوده و احساس امنیت بیشتری کرده و شادتر هستند، دارای رشد عاطفی و افزایش حس مسئولیت بوده و به لحاظ تجربه همسر، پدر و مادر شدن به نوعی به کمال شخصیت می‌رسند.

وی با اشاره به اینکه ازدواج مزایای اجتماعی و معنوی را در پی دارد، عنوان کرد: یکی از ارکان مهم و اساسی ازدواج، داشتن سلامت خانواده‌هاست که طی آن تمام افراد خانواده از مزایای اجتماعی و معنوی یک زندگی سالم و سعادتمند بهره‌مند می‌شوند.

شمس‌الدینی با اشاره به نقش مادران در خانواده تصریح کرد: مادر در خانواده حکم قلب را برای سلامت خانواده دارد و زمانی که مادر خانواده بتواند سلامت را به خانواده انتقال دهد، به دنبال آن ما یک جامعه سالم و بانشاط داریم.

‌حجت‌الاسلام علی‌اکبر علیدادی امام جمعه هنزاء رابر نیز در این همایش با تاکید بر فراهم کردن زمینه ازدواج آسان برای جوانان اظهار داشت: سفارش اسلام درباره ازدواج بر دقت و انتخاب در ازدواج بوده و از دیدگاه اسلام ازدواجی سالم است که با درایت، تعقل و تفکر کامل از طرف دختر و پسر صورت ‌گیرد که این مسئله نیازمند افزایش سطح آگاهی خانواده و جوانان در این زمینه است.

وی افزود: ازدواج زمینه آرامش انسان را فراهم می‌کند و خانواده‌ها باید به این مهم توجه داشته‌باشند، چرا که ازدواج سبب می‌شود، جوانان از شر شیاطین و دشمنان دروغین نجات پیدا کنند.

علیدادی دو امر اصالت خانوادگی و دنبال فرزند بودن را از مهمترین مسائل دوام خانواده‌ها برشمرد و افزود: وجود فرزند در خانواده‌ها سبب برکت فکری، ظاهری و باطنی است.

وی با اشاره به اینکه جوانان دنبال همسر عفیف هستند، گفت: آنچه که زمینه ازدواج بادوام‌، آسان و زودرس را برای دختران فراهم می‌کند، اصالت خانوادگی و تدین است و سه عامل ذکر خدا، شرع و ازدواج در دنیا به ما آرامش می‌دهد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs