جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

ساختار نامناسب شهرداری مانع تصویب لایحه توانمندسازی زنان پایتخت شد

این ستاد به‌درستی کارش را انجام می‌دهد، اما به لحاظ قانونی باید ساختارش در چارت شهرداری به درستی تعریف و جانمایی شود تا از موازی‌کاری جلوگیری گردد. در حال حاضر باید ساختار مشخص شود و شهرداری اصلاحاتی انجام دهد تا بتوانیم این لایحه را به نتیجه برسانیم.

رییس کمیته فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: وجود دو متولی و نبود ساختار مناسب در شهرداری، علت رد شدن لایحه توانمندسازی زنان پایتخت از سوی شورای شهر بود.

فاطمه دانشور

به گزارش به دخت به نقل از مهرخانه، فاطمه دانشور  در مورد علت رد لایحه توانمندسازی زنان پایتخت اظهار کرد: در شهرداری ۲ بخش متولی این موضوع هستند؛ اداره امور بانوان و ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که این ستاد، بسیاری از اوقات فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که مسیر قانونی‌ خود را طی نمی‌کند. به همین دلیل نمی‌توان گزارش درستی تهیه کرد. از طرفی متولی‌بودن دو بخش برای یک موضوع غلط است؛ پس تلاش می‌کنیم از مدیریت دوگانه خارج شود و یک متولی داشته باشد.

او با اشاره به برنامه‌های این لایحه تصریح کرد: در سه حوزه آموزش زنان، توانمندسازی آن‌ها و مشارکت اجتماعی‌شان در سراهای محلات برنامه‌ریزی می‌شود که مصوبه شورای شهر بود. موضوعاتی مانند مشارکت زنان در حل مسایل زیست‌محیطی، حل مسایل و چالش‌های اجتماعی مطرح شده بود که زنان در این سه حوزه فعالیت کنند.

دانشور در خصوص فعالیت‌های ستاد زنان سرپرست خانوار گفت: این ستاد به‌درستی کارش را انجام می‌دهد، اما به لحاظ قانونی باید ساختارش در چارت شهرداری به درستی تعریف و جانمایی شود تا از موازی‌کاری جلوگیری گردد. در حال حاضر باید ساختار مشخص شود و شهرداری اصلاحاتی انجام دهد تا بتوانیم این لایحه را به نتیجه برسانیم.

رییس کمیته فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان کرد: یکی از مشکلاتی که عدم رعایت مصوبه شورای شهر برای برنامه‌های شهرداری ایجاد می‌کند، این است که به طور مثال ستاد ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد، خانه‌های کوثر را راه‌اندازی کرد، اما ازآن‌جایی‌که مصوبه شورای شهر ندارد، معلوم نیست که با رفتن شهردار این خانه‌ها فارغ از خوب یا بدبودن باقی بماند یا خیر؛ چراکه در این بخش، به دنبال مصوبه شورای شهر نرفته‌اند؛ درصورتی‌که هیچ‌کس دیگری در شهرداری نمی‌تواند کاری جدا از مصوبه شورای شهر انجام دهد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs