جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

زن ۹۷ ساله مسن‌ترین مربی یوگا در جهان+تصاویر

نام زن ۹۷ ساله به عنوان مسن‌ترین مربی یوگا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

به گزارش به دخت به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، یک مربی ۹۷ ساله یوگا ۸ کلاس آموزش یوگا را برای علاقه‌مندان به این ورزش طی هفته برگزار می‌کند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، این زن ۹۷ ساله ساکن نیویورک به دنبال علایقش که یوگا و رقص هستند به سراسر جهان سفر کرده است.

تائو پورچون-لینچ، که ماه آینده ۹۸ ساله می‌شود مربی تمام وقت یوگا استودیو «وستچستر» نیویورک است.

وی که از سال ۱۹۲۶ تمرین‌های یوگا را در ۸ سالگی در هند آغاز کرده است در این‌باره می‌گوید:”در آن زمان دختران یوگا انجام نمی‌دادند و من پسرها را در ساحل می‌دیدم که با بدنشان اشکال جالبی می ساختند و فکر می‌کردم که این یک بازی جدید است”.

وی افزود:”از عمه‌ام در رابطه با این بازی جدید پرسیدم و فهمیدم که نام این حرکات یوگا است و یک ورزش است و نه یک بازی و گفتم اگر پسران می‌توانند این کار را انجام بدهند من هم می‌توانم”.

این مربی یوگا، که دو بار ازدواج کرده است و بچه‌ای ندارد، از یوگا توصیف به «طبیعت آشکار» می‌کند که در درون او وجود دارد.

او می‌گوید که یوگا برایش«نَفَس زندگی» و تمرین روزانه به وی طول عمر در زندگی داده است؛ به عقیده او هر آنچه شما در ذهنتان وارد کنید محقق می‌شود و وی ترس و پوسیدگی را به ذهنش راه نداده است.

لینچ می‌گوید:”طبیعت دائماً خود را باز می‌یابد و این به ما می‌آموزد که ما هم می‌توانیم خودمان را بازیابیم”.

نام وی به عنوان مسن‌ترین معلم یوگا در کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۲ ثبت شده است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs