چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

زن ۶٣ ساله مادر شد

یک زن ۶٣ ساله استرالیایی با برآورده شدن آرزویش، از طریق لقاح مصنوعی صاحب یک فرزند دختر شد و مسن ترین مادر این کشور لقب گرفت.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، این مادر که نامش ذکر نشده و کودکش در سلامتی به سر می برند، اما برخی مراکز پزشکی استرالیا اقدام این زن را برای مادر شدن در ۶٣ سالگی مورد انتقاد قرار داده اند.تارنمای روزنامه ‘هرالد سان’ استرالیا روز پنجشنبه از این زن ۶٣ ساله به عنوان مسن ترین مادر جدید استرالیا یاد کرد که دخترش را در یک بیمارستان خصوصی در ملبورن بدنیا آورده است.

این زایمان ٨ هفته زودتر از موعد مقرر از طریق سزارین در شهر ملبورن انجام شد و پدر کودک ٧٨ ساله است. برخی رسانه ها نیز سن این مادر را ۶٢ سال ذکر کرده اند.
شرایط سنی این پدر و مادر با انتقاد برخی از افراد و انجمن های جامعه پزشکی استرالیا مواجه شده و آینده فرزند را با توجه به سن بالای پدر و مادر در ابهام می بینند.
سان دیلی نیز نوشت: ممکن است همکلاسی های این کودک در آینده فکر کنند پدر و مادر وی، پدر و مادر بزرگ او هستند، اما این واقعیت را نیز باید مورد توجه قرار داد که این روزها بیشتر بچه ها توسط پدربزرگ و مادربزرگ ها مراقبت می شوند.

این روزنامه نوشت: اگر این زن و شوهر پر جنب و جوش، مناسب و سالم هستند، پس هیچ تضمینی نیز وجود ندارد که آنها نمی توانند پدر و مادر فوق العاده ای نباشند.
این اظهارنظر پس از آن انجام شد که ‘مایکل گانن’ رییس انجمن پزشکان استرالیا این اقدام را ‘خودخواهی محض’ خوانده و تصریح کرده بود: آیا کسی به دوران نوجوانی این نوزاد فکر کرده است.رکورد مسن ترین مادر دنیا در دست یک زن اهل رومانی است که سال ٢٠٠۵ در سن ۶۶ سالگی صاحب فرزند شد و این زن و دختر ١١ ساله اش اکنون در بخارست، پایتخت رومانی زندگی می کنند.رکورد قبلی مسن ترین مادر هنگام زایمان در استرالیا مربوط به یک زن ۶٠ ساله بود که نخستین فرزند خود را سال ٢٠١٠ میلادی به دنیا آورد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs