پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵

زنی که ۳۵ سال در برابر کاخ سفید اعتصاب کرد

“کانسپسیون پیشوتو” ۸۰ ساله در خانه ای که از زنان آواره نگهداری می شد، در پایتخت ایالات متحده چشم از جهان فروبست.

به گزارش به دخت به نوشته روسیا الیوم، وی از اگوست ۱۹۸۱ (مرداد ۱۳۶۰) و اوایل ریاست جمهوری رونالد ریگان به مدت ۳۵ سال مقابل کاخ سفید به نشانۀ اعتراض چادر به پا کرد و دست به اعتصاب زد.

یک ماه قبل از او ویلیام توماس این کار را آغاز کرده بود که پیشوتو به او پیوست. توماس تا روز مرگش در سال ۲۰۰۹ به اعتصاب خود ادامه داد.

زنی که 35 سال در برابر کاخ سفید اعتصاب کرد

پیشوتو یک مهاجر اسپانیایی بود که در ۱۸ سالگی وارد آمریکا شد و در یک دفتر تجاری وابسته به کنسولگری اسپانیا در نیویورک، مسؤول تشریفات بود. وی بعد از ازدواج با یک تاجر ایتالیایی صاحب دختری شد، اما ازدواجشان دوامی نداشت و آنان بعد از یک نزاع تلخ در دادگاه های آمریکا از یکدیگر جدا شدند.

پیشوتو معتقد بود که وکلا، دادگاه و دولت آمریکا به همراه شوهرش برای وی دسیسه چیده اند تا دخترش را از او بگیرند.
هرچند او موفق نشد دختر خود را پس بگیرد، اما عهد کرد که سایر کودکان جهان را یاری کند، برای همین در اعتراض به خشونت و استفاده از سلاح و جنگ که کودکان قربانیان اصلی آن هستند در مقابل کاخ سفید دست به اعتصاب زد.

در طول این ۳۵ سال، آمریکا روسای جمهور متعددی داشته، اما سیاست آن تغییر نکرده است. هر روز ده ها گردشگر هنگام بازدید از کاخ سفید با این زن و نوشته های اعتراضی او روی پارچه روبرو می شدند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs