دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

زنان کره شمالی باید به خدمت اجباری سربازی بروند

درحالیکه تعداد نیروهای ارتش کره شمالی در حال کاهش است، رهبری این کشور خدمت اجباری سربازی را برای زنان و دانشجویان در نظر گرفته تا قدرت نظامی کره شمالی را ارتقا دهد.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، دولت پیونگ یانگ افرادی را که پیشتر از سربازی معاف شده بودند برای حضور در این خدمت فراخوانده است تا به این ترتیب قوای ارتش ۱.۱۹ میلیون نفری خود را تقویت کند.

کاهش نرخ زاد و ولد در این کشور و خشکسالی و قحطی دهه ۹۰ میلادی علت اصلی کاهش حضور افراد واجد شرایط در خدمت سربازی است. در جریان این خشکسالی هزاران تن به دلیل قحطی و نبود مواد غذایی جان خود را از دست دادند.

جوان‌ترها در کره شمالی از سن ۱۷ سالگی باید برای حضور در خدمت سربازی خودشان را معرفی کنند و گمان می‌رود خدمت سربازی برای پسرها ۱۰ سال باشد.

دانشجویان رشته‌های علوم و مهندسی نیز که تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند اجازه دارند مدت زمان کمتری در خدمت سربازی باشند.

تا به امروز حضور زنان در ارتش و خدمت آنها در نیروهای مسلح کره شمالی به صورت داوطلبی بوده است اما کیم جونگ اون، رهبری این کشور خدمت آنها و حتی کودکان و دانشجویان را در ارتش اجباری کرده است.

یکی از منابع مطلع در استان هامگیونگ شمالی در کره شمالی گفت:‌ تمامی مردان بالای ۳۰ سال که از خدمت سربازی معاف شدند، باید هم اکنون خودشان را معرفی کنند و خدمت کنند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs