جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

زنان و انتخابات ۷ اسفند+ عکس

روز هفتم اسفند ماه ۱۳۹۴ روز خلق یک حماسه ملی دیگر بود توسط ملت بزرگ ایران و زنان ایرانی مثل همیشه در این میان نقش پررنگ داشتند.

entekhabat

طیبه میرزااسکندری/

1 (2)

زنان ایرانی در این انتخابات در چند جایگاه حضور پررنگ خود را نشان دادند:

  • در جایگاه انتخابگری زنان پابه پای مردان و گاه حتی بیشتر و پرشورتر در این انتخابات رای دادند تا در تعیین نمایندگان دو مجلس مهم خبرگان و شورای اسلامی سهم داشته باشند.
  • برای اولین بار تعداد ۱۶ زن در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کردند. برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم هم حدود ۲۳۰ زن مشهود بود که افزایشی قابل توجه نسبت به دوره های قبل را نشان می داد.
  • بعد ازتعیین صلاحیت در مرحله رقابت با سایر کاندیداها، زنان در این مرحله هم نقش خوبی ایفا کردند و توانستند در خیلی از حوزه های انتخابی حضور قابل اعتنایی داشته باشند.
  • 3

 

  • نهایتا زنان به عنوان نمایندگانی که موفق شده اند در این انتخابات به مجلس قانونگذاری راه یابند، از شهرهای بزرگ و بعضا از حوزه های انتخابیه  متوسط و کوچک راهی مجلس می شوند، بعضی در دور اول و احتمالا بعضی دیگر در دور دوم این انتخابات. خود این برای ملت و برای زنان اتفاق خوبی است.
  • امید می رود که زنان در مرحله ایفای نقش خطیر نمایندگی هم به همین ترتیب نقش خود را به عنوان نمایندگان ملت که پیگیر جدی حل مسائل و مطالبات مردم و پیشبرد کشور در مسیر اهداف رشد و توسعه توفیق داشته باشند.

2

در این زمینه بعد از این با زنان نماینده بیشتر حرف خواهیم زد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs