یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

روز طلایی بانوان ایران در شارجه

بانوان کشورمان در روز دوم از رقابتهای تکواندو جام باشگاههای آسیا با کسب سه نشان طلا و سه برنز روز طلایی ر رقم زدند.

به گزاش به دخت به نقل از مهر، در ادامه این رقابتها که در شارجه امارات و با حضور ۱۸ تیم از کشورهای مختلف جریان دارد تیم های اعزامی کشورمان در بخش بانوان و آقایان موفق به کسب ۵ مدال طلا ، دو نقره و سه برنز شدند که در این بین درخشش بانوان با کسب سه مدال طلا اهمیت دو چندانی داشت.
در وزن ۴۹- کیلوگرم که ۵ تکواندوکار حضور داشتند به قید قرعه سعیده وکیلی و فاطمه امورى از کشورمان همان دور نخست به مصاف هم رفتند که اموری ۹ بر۳ حریف را شکست داد راهی بازی نهایی شد. وی در دیدار پایانی “صبرا السلتى” از عمان را در ثانیه های پایانی ۴بر۳ شکست داد و طلا گرفت. وکیلی هم در این وزن برنز گرفت.
در وزن ۷۳- کیلوگرم چهار تکواندوکار وزنکشی کردند که شکرانه ایزدی و فاطمه مصطفایی دو نماینده کشورمان بازهم به قید قرعه به مصاف هم رفتند که مصطفایی در راند چهارم با امتیاز طلایی پیروز شد و به دیدار نهایی راه یافت و در این مرحله هم ۷ بر یک نماینده امارات را شکست داد و طلا گرفت. ایزدی همبه نشان برنز دست پیدا کرد.
در وزن ۶۲- کیلوگرم هم چهار تکواندوکار حضور داشتند که بازهم به قید قرعه مهسا جدی و فاطمه روحانی از کشورمان دور نخست به مصاف هم رفتند که روحانی با برتری در این دیدار راهی بازی نهایی شد و در دیدار پایانی هم تکواندوکار کشور میزبان را شکست داد و سومین طلای تیم بانوان کشورمان را کسب کند. جدی هم برنز گرفت.
در بخش مردان و در وزن ۸۷- کیلوگرم جلال خدامی تکواندوکار تیم شهرداری ورامین دور نخست نماینده قزافستان را شکست داد و به فینال رسید. می در دیدار نهایی ۹بر۶ نتیجه را به «وادیم بلکین» تکواندوکار اکراینی تیم شارجه امارات واگذار کرد و نقره گرفت. در این وزن هم ۵ تکواندوکار حضور داشتند.
احمد خسروفر دیگر تکواندوکار تیم شهرداری در وزن ۷۴- کیلوگرم دور نخست استراحت داشت . وی در ادامه برابر حریفانی از قطر و عربستان پیروز شد و به فینال رسید. خسروفر در دیدار نهایی برابر کشور میزبان صاحب پیروزی ۱۹بر ۲ شد و به نشان طلا دست پیدا کرد. در این ۹ تکواندوکار وزنکشی کرده بودند.
در وزن ۶۳- کیلوگرم ابوالفضل یعقوبی در میان ۱۱ تکواندوکار دور نخست استراحت داشت و سپس رقبایی از عربستان و امارات را شکست داد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف «سریکبایف» از قزاقستان رفت و با کسب پیروزی ۹ بر ۷ به نشان طلا دست پیدا کرد.
تیم شهردای ورامین با سه طلای علی پاکدین ، احمد خسرو فر و ابوالفضل یعقوبی به همراه دو نقره مهدی اسحاقی و جلال خدامی در فاصله یک روز به پایان این مسابقات در صدر جدول رده بندی ایستاد و بخت نخست عنوان قهرمانی می باشد.
این دوره از مسابقات به مدت سه روز به میزبانی امارات در شارجه ادامه خواهد یافت.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs