سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

 روزه بر همه اندام هاست

و آگاه باش که ایزد مستغنی است از سیری و گرسنگی تو و لکن غَرَض در روزه،  مُهری است از خداوندِ مُلک بر مِلکِ خویش ، و این مُهر نه بر بعضی از مملکت است چه بر همه تن است. و در روزه چون دهان را مُهر کردی ، دست و پای و چشم و گوش و زبان را به مُهر کن چنان که در شرط است منزّه داری این اندامها را از فجور و ناشایست تا داد مُهر روزه بداده باشی.

namaz

و بدان که بزرگترین کاری در روزه آن است که چون نان روز به شب افکنی آن نان را که نصیبِ روز خود داشتی به نیازمندان دهی تا فایده رنج تو پدید آید.

منبع:

قابوس نامه ، ص ۱۸ و ۱۹

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs