جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

روباتی شبیه یک زن واقعی+ تصاویر

“جیا جیا” نام روبات جدیدی است که چینی ها به تازگی آن را ساخته اند و به آن لقب “الهه ی روبات ها” داده شده است و همانطور که می بینید شباهت بسیار زیادی به انسان دارد.

به گزارش به دخت به نقل از نیک صالحی، جیا جیا موهای بلند و گونه های سرخی دارد و حرکات چشم او به صورت شبهه طبیعی طراحی شده و با حرکت لب هایش همگام سازی شده است.

این روبات هوشمند ساخته چن ژیائوپینگ و همکارانش در دانشگاه علوم و تکنولوژی چین است که به گزارش نیک صالحی از آن در یکی از شهرهای ایالت های شرقی چین رونمایی شد.

این تیم برای ساخت این روبات سه سال وقت صرف کردند و می تواند صحبت کند، احساسات جزئی از خود نشان داده، لب ها و بدنش را حرکت دهد. روبات شبهه انسانی مذبور به گونه ای برنامه ریزی شده که قادر به تشخیص انسان از دستگاه های ماشینی است. او برای خوشامدگویی از تماشاچی ها در دانشکده چند رسانه ای گفت:”سلام به همگی. من جیا جیا هستم. خوش آمدید” “وقتی می خواهید در کنار من عکس بیاندازید، زیاد نزدیکم نشوید، صورتم چاق به نظر می رسد.”

محققان اعلام کردند هنوز تولید انبوه این روبات را در برنامه خود ندارند.

این خانم ساخته ی جدید چینی هاست

این خانم ساخته ی جدید چینی هاست

این خانم ساخته ی جدید چینی هاست

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs