سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

دلنگرانی‌های دختران ۷ تا ۱۰ ساله

نتیجه یک پژوهش نشان داده است که برای دختران ۷ تا ۱۰ ساله، زیبایی، لاغری، خوب به نظر آمدن و چگونگی پوشیدن لباس درست مثل بزرگسالان مهم است.

به گزارش به دخت به نقل از فارس، تحقیقات دانشمندان نشان داده است که بیش از دو پنجم دختران بین ۷ تا ۱۰ سال به زیبایی خود اهمیت زیادی می‌دهند.

طبق نتیجه جالب از این مطالعات، برای دختران ۷ تا ۱۰ ساله، زیبایی، لاغری، خوب به نظر آمدن و چگونگی پوشیدن لباس درست مثل بزرگسالان مهم است و ذهن آنها را در کمال ناباوری درگیر خود می‌کند.

بررسی نگرش دختران در سال ۲۰۱۶ نشان داد که بیش از یک سوم آنها فکر می‌کنند خانم‌ها بیشتر از آنکه با توانایی‌هایشان سنجیده شوند با ظاهر آراسته و مرتبشان نقد می‌شوند.

دخترانی که در گروه سنی ۷ تا ۱۰ سال قرار دارند، ۳۶ درصد با این طرز تفکر که خوب به نظر رسیدن، مهم‌ترین ویژگی یک خانم است در جامعه زندگی می‌کنند. دو پنجم تصور عدم زیبایی دارند. آنها فکر می‌کنند به اندازه‌ای که باید زیبا نیستند. ۲۳ درصد فکر می‌کنند باید عالی و بی‌هیچ عیب و نقصی به نظر برسند و ۱۵ درصد دیگر وقتی دیگران نگاهشان می‌کنند احساس خجالت و شرمندگی پیدا می‌کنند.

در سال ۲۰۱۱، سه چهارم دختران از ویژگی‌های ظاهری‌ خود راضی بودند و تنها با گذشت ۵ سال این همه تفاوت عقیده و ناهنجاری رخ داده که به هیچ‌ عنوان نه تنها قابل درک نیست بلکه بسیار شوک برانگیز است.

مدیر اجرایی اعتماد زنان گفت: تمام نتایج این تحقیقات اعتماد به نفس بسیار پایین دختران ما را نشان می‌دهد. شنیدن این آمارها در جامعه‌ای که نابرابری جنسیتی در آن وجود دارد، تعجب‌آور نیست.

با پیشرفت هر روز تکنولوژی در جامعه غرب و فرهنگی که در بسیاری از موارد به اشتباه نهادینه شده و کسی برای اصلاحش تلاش نمی‌کند باید منتظر شنیدن آمارهای به مراتب فاجعه‌بارتر از اکنون بود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs