شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

دست ساخته های زوج معلول،هدیه روز جهانی ناشنوایان به استاندارمازندران

زوج جوان ناشنوا و نابینای مازندرانی دست ساخته هایشان را در روز جهانی ناشنوایان به استاندار مازندران به عنوان نماینده عالی دولت و به پاس همراهی و همکاری با جامعه معلولان هدیه کردند .

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، آیین روز جهانی ناشنوایان شامگاه پنجشنبه در سالن هلال احمر شهر ساری و با حضور استاندار مازندران به عنوان مهمان ویژه ، مسئولان بهزیستی استان ، ناشنوایان و خانواده های آنان برگزار شد .


سبد گل ، درختچه و تابلوها که با گل های خشک شده مزین شده بود توسط رضا زندی معلول موفق مازندران به استاندار هدیه داده شد .
رضا زندی محروم از دو حس بینایی و شنوایی به همراه همسرش در این آئین حضور یافت و از آنان به عنوان زوج معلول موفق یاد و با اهدای لوح تقدیر شد .
زندی ۴۲ ساله ساکن شهرستان نور است که بر اثر بیماری از همان بدو تولد ناشنوا بود و از سن ۲۶ سالگی نیز به دلیل اختلالات از نعمت بینایی نیز محروم شد .
وی در همایش گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان گفت که از ۲۲ سال قبل فعالیت های هنری خود را آغاز کرد و این کار علاوه بر رضایت روحی و در آمد زایی ، برایش در مسابقات جهانی شهرت ایجاد کرده است .
او ادامه داد : به پیشنهاد یکی از مسئولان در مسابقات جهانی با عنوان هنر معلولیت در کشور تایلند شرکت کردم و دست ساخته هایم توانست نظر داوران را به خود جلب کند و مقام اول و مدال طلا را از آن خود کردم .
وی که همراهی و یاریگری همیشگی همسرش را عامل موفقیت و قوت قلبش برای فعالیت دانست ، ادامه داد : در همین فضای کار و فعالیت کارگاه تولیدی وسایل تزئینی با همسرم که فردی هنرمند و همانند من معلول است ، آشنا شدم .
زندی گفت : اکنون نیز با همراهی همسرم آثار هنری با گل های خشک تحویل جامعه می دهیم .
شهربانو یزدان شناس همسر زندی نیز بااشاره به علاقه اش به کار و فعالیت هنری ، گفت : معلولیت من هیچوقت نتوانست مانع از کارهایم شود .
وی ادامه داد : اکنون نیز به همراه همسرم که او از نظر بینایی و شنوایی معلول است این کارهای هنری را ادامه می دهیم و قصد داریم تا در عرصه های مختلف جهانی شرکت کنیم .
مدیرکل بهزیستی مازندران در این مراسم گفت : رضا زندی که می توان از او به خاطر ۲ نوع معلولیت ‘هلن کلر ‘ دوم نام برد ، پشت پا به تمام نقص جسمی اش زد .
سید سعید آرام ادامه داد : زندی به همراه همسرش که او نیز معلول است توانستند با دست ساخته های خود در مسابقات جهانی مقام آوری بکنند و نمونه های موفق از معلولان جامعه باشند .

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs