دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

دختری که با زبان خود تایپ می‌کند+ تصاویر

دختری اهل تانزانیا که از گردن به پایین فلج است، از زبان خود به جای انگشت استفاده می‌کند و براحتی می‌تواند با زبان خود تایپ کند.

به گزارش به دخت به نقل از سلامت آنلاین، «واکونتا کاپوندا»، دختر ۲۵ ساله‌ای اهل تانزانیاست که حدود ۴ سال پیش در روز فارغ‌التحصیلی از دوره دبیرستان، با خودرو تصادف کرد و از ناحیه گردن دچار شکستگی شد. بعد از ۴ ماه درمان، تمام بدن او فلج شد و دیگر از گردن به پایین قادر به حرکت نبود.


او که همیشه دوست داشت روزی بتواند فیلمنامه‌نویس شود، با این اتفاق هم، امید خود را از دست نداد و فلج شدن بدنش نتوانست او را از رسیدن به آرزوهایش بازدارد. او در حال حاضر از زبان خود به جای انگشت برای نوشتن و تایپ کردن استفاده می‌کند و براحتی با موبایل خود پیام می‌نویسد و آن را به دیگران ارسال می‌کند.


بعد از فلج شدن، وقتی یک روز صبح گوشی موبایلش زنگ می‌خورد و نمی‌دانست چگونه باید تلفن را جواب بدهد. همین‌جا بود که به فکر افتاد شاید بتواند با صورتش ‌کاری انجام دهد و فکر استفاده از زبان در ذهنش جرقه خورد.
این دختر جوان به رغم مشکلی که دارد، هرگز ناامید نشده و امیدوار است که روزی یک فیلمنامه‌نویس بزرگ شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs