چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

دختران آلمانی در مسیر پیوستن به داعش

۲ دختر آلمانی اوایل ماه جاری میلادی پس از ترک آلمان به مقصد ترکیه قصد دارند به گروه تروریستی داعش بپیوندند.

به گزارش به دخت و به نقل از فارس، ۲ دختر نوجوان آلمانی یکی «مروه اس.» ۱۷ ساله  از اهالی هامبورگ و دیگری «اکه بی.» از «گیست‌‌هاخت» که ۱۸ سال دارد، اوایل ماه ژوئن به همراه هم به سوی ترکیه حرکت کرده‌اند و قرار است آنجا به سوریه بروند و به گروه تروریستی داعش بپیوندند.

بنابر اطلاعاتی که شبکه خبری (ARD)  به دست آورده است، پس از اینکه این ۲ دختر ناپدید شدند، پدر «اکه» هفته گذشته خودکشی کرد. این افراد از مدتها پیش سفر خود را برنامه ریزی کرده بودند و مدارکی در همین زمینه هم در اتاق‌های شخصی آنها پیدا شده است. آنها در آژانس هواپیمایی در هامبورگ بلیت پرواز خود را به مقصد استانبول رزرو کرده بودند و مروه برای این اقدام از وکالتنامه‌ای جعلی استفاده کرده بود.

خانواده‌ این افراد در پی ارتباط با مقامات ترکیه‌ای مطلع شدند که آنها چند روزی است که در  استانبول هستند اما محل اقامت کنونی آنها مشخص نیست.

مروه نوامبر گذشته هم به ترکیه رفته بود اما به دنبال پیگیری خانواده وی، پلیس او را دستگیر و به آلمان بازگرداند.

بنابر اطلاعات سرویس‌های اطلاعاتی آلمان، تاکنون بیش از ۶۵۰ تن زن و مرد از آلمان به سوریه رفته‌اند و حدود ۲۰۰ نفر از آنها هم به کشور بازگشته‌اند. شمار بالای افرادی که از اروپا به تکفیری‌ها می‌پیوندند و به دنبال آن عده‌ای که پس از همکاری با تروریست‌ها به اروپا باز می‌گردند، نگرانی‌ مقامات اروپاییی را به دنبال داشته است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs