دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

خانم های ۲۰ تا ۳۰ ساله مراقب این سرطان باشند

به گزاش به دخت به نقل از ساعت۲۴، یک متخصص […]

به گزاش به دخت به نقل از ساعت۲۴، یک متخصص گوش حلق و بینی با اشاره به سن پایین شیوع سرطان تیروئید، گفت: سرطان تیروئید به خصوص در خانم های ۲۰ تا ۳۰ ساله بروز می کند.

علی اصغر شیرازی در حاشیه مراسم افتتاحیه سمینار تومورهای سر و گردن که روز پنج شنبه در بیمارستان میلاد برگزار شد، با اشاره به شیوع پایین سرطان تیروئید اظهار کرد سرطان تیروئید به دلیل سن پایین ابتلا به آن اهمیت دارد این سرطان علاوه بر سنین بالا در سن پایین نیز بروز می کند این سرطان به خصوص در خانم های ۲۰ تا ۳۰ ساله دیده می شود همچنین این بیماری در خانم های بالای ۵۰ سال نیز مشاهده می شود.

وی افزود: در صورتی که سرطان تیروئید در مراحل اولیه تشخیص داده شود به طور کامل درمان می شود استفاده زیاد از پرتو درمانی سبب بروز این سرطان می شود هر نوع پرتو درمانی در دوران طفولیت احتمال ابتلا به سرطان تیروئید را افزایش می دهد این افراد باید به طور مرتب تحت معاینه های هر ۶ ماه تا یک سال یک بار قرار بگیرند.

این متخصص گوش حلق و بینی ادامه داد: گاهی پس از معاینه ناحیه گردن متوجه می‌شویم منشا آن سرطان تیروئید است گاهی نیز فرد بدون علائم کم کاری یا پرکاری تیروئید به این سرطان مبتلا شوند.

شیرازی بیان کرد: گاهی سرطان تیروئید ریشه ارثی دارد و افرادی که سابقه خانوادگی ابتلا به این بیماری را دارند تحت معاینه دوره ای قرار بگیرند.

وی ادامه داد: همچنین یکی از علائم این بیماری گرفتگی صدا است و درمان جراحی به بهبود این بیماری کمک می کند.

شیرازی گفت: به دلیل آنکه غده تیروئید به تنظیم کلسیم بدن کمک می کند و عصب های ظریفی در این ناحیه است نحوه جراحی این غده در سرطان تیروئید اهمیت دارد برای درمان آن از پرتو درمانی ایزوتوپ درمانی و هورمون درمانی استفاده می شود.

نخستین سمینار تخصصی تومورهای سروگردن، در روزهای اول و دوم مرداد جاری در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد برگزار می شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs