سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

خانم بازیگر بالاترین نشان افتخار در فرانسه را نپذیرفت +تصاویر

بازیگر مشهور فرانسوی، به سبب اعطای نشانِ “لژیون دونور” به ولیعهد عربستان سعودی، این نشان را که بالاترین نشان افتخار در فرانسه است، مایه ننگ دانست و آن را نپذیرفت.

به گزارش به دخت به نقل از سیتنا به نقل از شبکه العالم، “سوفی مارسو” بازیگر و کارگردان مشهور فرانسوی که نقش اول بیش از ۴۰ فیلم سینمایی را در کارنامۀ خود دارد، دربارۀ علتِ نپذیرفتنِ نشان لژیون دونور گفت: علت این موضوع، مشارکتم در نوشتنِ مقاله ای است که در روزنامۀ لوموند منتشر شده است، مقاله ای تحت عنوان “نشان افتخار و سربریدن”.

در این مقاله ضمن انتقاد از اقدام فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در اعطای نشان افتخار فرانسه به محمد بن نایف شاهزادۀ سعودی، آمده است: عربستان، در سه ماه گذشته، ۷۰ نفر را اعدام کرده است که از این تعداد، ۴۷ نفر در یک روز اعدام شدند.

در این مقاله همچنین تاکید شده است که عربستان طی سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۵۳ نفر را اعدام کرد و به گواهی سازمان عفو بین الملل، به بسیاری از این قربانیان اجازه دفاع از خود داده نشد.

این اقدامِ مارسو، در شبکه های ارتباط اجتماعی بازتابی گسترده یافت و رسانه های فرانسوی و خارجی نیز به آن پرداختند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه، هیچ واکنشی به این خبر نشان نداد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs