سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

حضور کمتر از یک درصدی مدیران زن در آموزش و پرورش

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: حضور […]

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: حضور زنان در پست‌های مدیریتی آموزش و پرورش کمتر از یک درصد است.
به گزارش به دخت به نقل از فارس، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به این پرسش که «آیا حضور زنان در پست‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش کاهش داشته است؟»، اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، حضور زنان در پست‌های مدیریتی آموزش و پرورش کمتر از یک درصد است.

وی افزود: این موضوع را به آموزش و پرورش منعکس کرده‌ایم و منتظر هستیم تا پاسخ لازم را دریافت کنیم و در گذشته هم به همین شکل بود و فقط در بخش ابتدایی از معاون خانم استفاده شد.

مولاوردی با بیان اینکه در معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش بخشنامه‌ای داشتیم که از خانم‌ها بیشتر استفاده شود، خاطرنشان کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که بعضاً زنان جایگزین زنان شده‌اند و نه اینکه کلاً کنار گذاشته شده باشند.

وی افزود: تا جایی که لازم باشد پیگیر هستیم و به حضور زنان در این معاونت آموزش و پرورش اکتفا نمی‌کنیم و در هرجایی که فرصت لازم پیش آمده این تذکر را داده‌ایم و پیگیر هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به این پرسش که «درصد حضور زنان در مدیریت آموزش و پرورش باید چقدر باشد؟»، تصریح کرد: هیچ جایی این شاخص به صورت کمی تعیین نشده است.

مولاوردی گفت: در برنامه ششم توسعه به طور کلی در مورد مدیریت زنان یک شاخص ۳۰ درصدی را تعیین می‌کنیم و امیدواریم تا پایان پنج سال به آن برسیم و بنابراین باید در همه جا این موضوع جاری شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs