دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

مشاوره مجازی/حجاب دخترم

این بار یکی از کاربران به دخت در مورد حجاب دختر ۹ ساله خود، از مشاور به دخت خانم دکتر فرشته نقدی سوال کرده است.

hijab_dougher

سلام

دخترم تازه ۹سالش تموم شده و خیلی دوست داره حجاب کنه ونماز هم می خونه، ولی اطرافیان با این قضیه کنار نیومدن وهمش با او شوخی می کنن.دخترم داره از حجاب سرد میشه. چکار کنم؟

پاسخ:

سلام عزیزم اولین چالش بزرگ زندگی دختر تان شروع شده که این چالش ها در مجموع برای رشد آدم ها و رساندن شان به یک انتخاب صحیح خوب است.اعتقاد قلبی و قوی و جا افتادن همه مسائل برای افراد یک روند تدریجی و تا حدی مشکل است. مهم این است که او خود حتما با این مسئله بتواند کنار بیاید. بد نیست با یک مشاور مذهبی هم مشورت کنید اما مراقب باشید ایمان و عبادت، او را از کودکی کردن دور نکند و شما توجه به رشد و رسش بچه ها در این سن داشته باشید. مبادا فکر کنید که به خاطر این که ۹ سالش تمام شده، دیگر مثل یک آدم کاملا بزرگ است و جای خطا و تجربه برای او نگذارید.

در واقع دختر شما هنوز کودکی است در آغاز دوره نو جوانی. می توانید با اطرافیان صحبت کنید که به خواست شما و او احترام بگذارند به شرطی که شما هم با تدبیر و تشویق مناسب و بجا محیطی مشوقانه برایش ایجاد کنید. مثل خانواده هایی نباشید که خود باحجابند اما الگوهای رفتاری و پوشاکی شان را احیانا از جاهایی مثل شبکه های ماهواره ای می گیرند. رفت و آمد شما هم مهم است که با آدم هایی نباشد که با پوشاک و آرایش های آنچنانی عملا دختر شما را به الگوهای نامناسب سوق می دهند. مهم ترین چیز این است که به فرزندتان بیاموزید که حجاب، یک مجموعه از پوشش، رفتار و گفتار است و نه فقط یک چادر.

در مجموع توجه داشته باشید که در مسیر مودب شدن به آداب دینی سخت گیری زیاد و برخورد دستوری و دور از ارتباط صمیمانه بیشتر آسیب می رساند تا اصلاح کننده باشد. در حالی که اگر آرام آرام عشق دین، ائمه و شهدا را در دل و روح بچه ها ایجاد کنیم، قطعا بچه ها به سمت خوبی ها و خوب ها گرایش می یابند. یادتتان نرود در این مسیر معتقد واقعی و عامل بودن خود پدر و مادر خیلی اهمیت دارد.

/انتهای متن/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs