سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

حال زنان و کودکان بهتر می شود

در جهانی که در آتش ناامنی و ستم وبیداد می سوزد، کودکان و زنان بیشتر و سخت تر از همه گرفتارند، پس بیشتر از همه هم منتظرند برای عوض شدن این اوضاع سخت و باید که آماده تر باشند خودشان و کودکان شان برای روز حادثه …

woman_war

طیبه میرزااسکندری/

این روزها که اوضاع و احوال جهان آشفته است و همه جای زمین پرحادثه و هر طرف را که نگاه کنیم، معرکه ای از ستم و ناامنی و بی عدالتی را می بینیم که برپاست، انتظار سرآمدن این دوران سخت، بیشتر از همیشه معنا می یابد.

در این میان زنان و کودکان مثل همیشه و همه جا متحمل ستم و ناامنی مضاعفند؛ مخصوصا در منطقه غرب  آسیا؛ منطقه ای که کشور ما در مرکز آن واقع شده است.

 مدتی است که خبرهای بد و دلخراش را از ماجرای پناهندگان سوری می شنویم که برای فرار از اوضاع ناامن و پرخطری که غربی ها و عوامل منطقه ای شان در این کشور ایجاد کرده اند، به سوی مرزهای اروپا می روند و هر روز به نوعی باید خبر تکان دهنده ای از قربانیان این فرار نافرجام را بشنویم و بخش عمده این پناهندگان البته زنان و کودکان مظلوم و آواره.

از فلسطین اشغالی و بلایی که اسرائیل غاصب برسر مردم غزه و … می آورد خبرهای سخت تاسف بار را هر روز می شنویم.

از یمن، عراق، افغانستان، پاکستان، نیجریه و …هم هر روز باید خبری از یک حمله موشکی یا هوایی یا بمب گذاری  برسد از سوی نیروهای ارتش سعودی یا گروه های تروریستی در شهرها، اماکن شلوغ و  مراسم عمومی و باز هم بیشترین قربانیان، زنان و کودکانند.

اما آیا خبرهای بد منحصر است به منطقه غرب آسیا و افریقا؟ البته که نه.

از جهان پیشرفته هم سهم  خبرهای مربوط به قربانیان فقر و اسیب های اجتماعی مثل بیماری ها جدید الورود به جوامع بشری کم نیست و سوژه اصلی بسیاری از این خبرها هم زنان و کودکان.

 از دنیای پیشرفته خبرهای بدتر هم می شنویم: بنیاد خانواده رو به ویرانی است و مهم ترین قربانی این ویرانی هم باز زنان و کودکانند.

مصایب و بحران های عمومی و همه گیر در دنیا از قبیل مخاطرات ناشی از آلودگی و انهدام محیط زیست، آلودگی هوا، آلودگی و کمیابی غذای مناسب، آلودگی و کمی آب سالم و …که کل بشریت را دچار مشکلات جدی برای ادامه زیست سالم و معمولی کرده است، برای زنان و کودکان بیشتر مشکل ساز شده و بحران آفرین؛ چرا که اینان ضعیف ترین و بی دفاع ترین انسان هایند در مقابل مصایب و مشکلات ناشی از منفعت طلبی های بی اندازه و بی رویه اهالی زور و زر در دنیای کنونی.

با این حال شاید زنان و کودکان مظلوم و بی پناه امروز از منتظرترین گروه های انسان ها باشند در کره زمین برای پایان یافتن این روزهای سیاه و دهشت بار.

پس برای پایان بخشیدن به این همه مصیبت وتباهی و ستم، زنان باید بیشتر و پیشتر از بقیه انسان ها قدم در راه مبارزه جویی بگذارند و اگر نمی توانند، حداقل در اندیشه و ذهن و جان خود و فرزندان شان بذر اعتراض و مقاومت را بپاشند تا برای آن روزی آماده باشند که شرایط عالم و اراده الهی برای نجات اهالی زمین ازاین همه تباهی و مصیبت محقق می شود.

در آستانه میلاد منجی موعود، مهدی(ع) این امیدواری و بشارت برای همه اهالی حق و دوستداران عدل و دادگری بس است که اوضاع این جهان دیگرگونه می شود و حال ستمدیدگان بهتر می شود وآن روز حتما کودکان بی پناه و زنان مظلوم روزگاری خوش تر خواهند داشت و این روز دور نیست.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs