جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

تحقیقات پلیس انگلیس در مورد پیوستن ۳ زن با فرزندانشان به داعش

سرویس های امنیتی انگلیس تحقیقاتی را در مورد ۳ زن که به همراه ۷ کودک خود ناپدید شده اند، با فرضیه پیوستن آنها به گروهک داعش در سوریه آغاز کرده اند.

به گزارش به دخت و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، پلیس منطقه یورکشایر غربی در انگلیس اعلام کرد: ۳ خواهر که میانگین سنی آنها ۳۰ تا ۳۴ سال است برای انجام فریضه حج به عربستان اعزام شدند و قرار بود ۱۱ ژوئن به انگلیس بازگردند که هنوز بازنگشته اند. طبق اعلام پلیس این ۳ شهروند انگلیسی با هواپیما عازم ترکیه شده اند که مقصد اولیه تروریست های اروپایی برای ورود به خاک سوریه جهت پیوستن به داعش به شمار می رود.

بر این اساس این زنان تمام ارتباطات خود را با خانواده هایشان در انگلیس قطع کرده اند و همین امر باعث نگرانی آنها در مورد سرنوشت سه خواهر و فرزندانشان شده است. پلیس منطقه یورکشایر غربی اعلام کرد تمام تلاش خود را برای یافتن ردپایی از سه زن ناپدید شده به کار خواهد گرفت.

در همین راستا وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد آماده تماس با سرویس امنیتی و مسئولان ترکیه و ارائه هر نوع خدمات کنسولی لازم در این زمینه است.

طبق اعلام مقامات لندن، دستکم ۶۰۰ شهروند انگیلسی در کنار عناصر تروریستی داعش می جنگند. این در حالی است که طی سال های اخیر شمار جوانان انگلیسی که تحت تاثیر تبلیغات عناصر افراطی قرار گرفته و روانه منطقه شده اند، افزایش یافته است.

گفتنی است مقامات امنیتی انگلیسی بیم دارند که این جوانان افراطی هر لحظه به کشور خود بازگشته و دست به فعالیت های تروریستی بزنند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs