سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

تاثیر تجمل‌گرایی و رفاه‌زدگی بر کاهش گرایش جوانان به ازدواج

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر ترویج ازدواج آسان گفت: صدا و سیما نباید به ارزش های مرفه گرایانه دامن بزند.

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری مهر، شهیندخت مولاوردی با اشاره به کاهش رغبت جوانان به ازدواج افزود: این مسئله یک پدیده جهانی است و به نظر می رسد تغییرات سریع تکنولوژی و ارتباطات در این قضیه موثر است.

وی با بیان اینکه اقتصاد و وضعیت معیشت را نباید نادیده گرفت، به یکی از بندهای سیاست های کلی ابلاغی رهبر انقلاب مبنی بر ایجاد نهضت فراگیر اشاره کرد و ادامه داد: این بند به ترویج و تشویق جوانان به ازدواج می پردازد و به رئیس قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده و تنها به دولت باز نمی گردد.

مولاوردی بر لزوم همگرایی کل نهادهای نظام تاکید کرد و گفت: بندهای مربوط به دولت در قالب سیاست های کلی جمعیتی تقسیم کار صورت می گیرد و دستگاه های اصلی، همکار و معین مشخص شده اند و اگر نیاز به ارائه لایحه هستند، باید اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه در برخی رویه های قضایی به منظور تحکیم خانواده نیازمند تجدید نظر هستیم، بر نقش رسانه ملی در حوزه کاهش تجمل گرایی در خانواده ها صحه گذاشت و تاکید کرد: این موانع ازدواج را به تاخیر می اندازد و مجموعه تدابیر باید در دستور کار باشد تا به هدف اصلی دست یابیم و امیدوار باشیم که نرخ رو به رشد کاهش ازدواج، به سمت پایین حرکت کند.

مولاوردی با بیان اینکه امروز نرخ ازدواج رو به کاهش گذاشته، ادامه داد: علت یا بحث مالی است یا شانه خالی کردن از تعهداتی است که ازدواج بر دوش جوانان بار می کند، و باز می بینیم زنان و دختران بیشترین آسیب را می بینند.

وی نقش نهادهای فرهنگ ساز خاصه صدا و سیما و آموزش و پرورش را در ترویج ازدواج آسان متذکر شد و اضافه کرد: هم اینک چنین فرهنگی را نمی بینیم؛ گاه سریال یا آگهی هایی را شاهد هستیم که از ابتدا برای ایجاد جلوه های ویژه یک زندگی را در آپارتمان آنچنانی و وسایل یک زندگی مفرح نشان داده و نگاه جوانان را به ازدواج تغییر می دهد.

مولاوردی که در رادیو گفتگو سخن می گفت، ادامه داد: نباید به ارزش های مرفه گرایانه دامن زد و از طرف دیگر جوانان امروزی نیز انتظار دارند آنچه می خواهند در اختیارشان قرار گیرد و امروز در فرهنگ سازی نیز به همگرایی بین نهادهای فرهنگی کشور نیاز داریم و به تنهایی کار صداوسیما نیست.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs