یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

بیش از ۱۸ میلیون زن مبتلا به سوء‌تغذیه در کشورهای در حال توسعه

بیش از ۱۸ میلیون زن در کشورهای در حال توسعه از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، در یک بررسی جدید آمده است بیش از ۱۸ میلیون زن در کشورهای در حال توسعه از جمله هند، سنگال و سیرالئون از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند. این زنان از فقیرترین و بی‌سوادترین اعضای جامعه به حساب می‌آیند و جمعیتی از افراد بزرگسال هستند که با وجود ابتلا به سوء تغذیه شدید مورد غفلت قرار گرفته و نیازهایشان از سود و پیشرفت‌های اقتصادی برطرف نشده است.

«فهد رازک» از بیمارستان «سنت میشل» در تورنتو نویسنده ارشد این مطالعه گفت: آنچه مورد توجه است تعداد زنانی است که از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند در حالیکه شیوع چاقی و اضافه وزن نیز در بسیاری از کشورهای بررسی شده بالا بوده است.

همچنین طی دو دهه گذشته در نرخ شیوع سوء تغذیه شدید بین افراد بزرگسال در اکثریت کشورها روند رو به کاهشی مشاهده نشده است.

در این بررسی اطلاعات بیش از ۷۰۰ هزار زن ۲۰ تا ۴۹ ساله از ۶۰ کشور در حال توسعه جهان مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد که بالاترین نرخ شیوع سوء تغذیه در هند بوده و پس از آن بنگلادش، ماداگاسکار، تیمور شرقی، سنگال و سیرالئون در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، همچنین زنانی که از سطح پایین‌تر تحصیلات برخوردارند نسبت به زنان ثروتمند و با وضعیت تحصیلی بهتر، بیشتر در معرض سوء تغذیه قرار دارند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs