چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

بیانیه بانوان قرآنی برای احقاق حقوق زنان جهان

نشست تخصصی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با موضوع «جایگاه زن در قرآن و بازخوانی آن در عصر حاضر» با قرائت بیانیه‌ای از سوی بانوان قرآنی و در راستای احقاق حقوق زنان جهان، خطاب به سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی به پایان رسید.

به گزارش به دخت به نقل از فارس،متن بیانیه بدین شرح است:

از آنجا که زنان نیمی از پیکره فعال جمعیت جهانی را تشکیل می دهند و نقش مهم و چشمگیری را در شکل گیری نهاد ارزشمند خانواده ایفا می‌کنند پرداختن به این قشر مهم و نقش آفرین، تاثیر بسزایی در شکل گیری چشم انداز روشن جامعه جهانی خواهد داشت.

بدون شک قرآن کتاب آسمانی مسلمانان سرشار از نکات ناب و گهرباری است که همواره بر حضور ارزشمند زنان در جامعه تکیه و تاکید فراوان داشته استت و نقش زنان را در نها د خانواده حیاتی و اثرگذار توصیف می‌کند.

در جامعه جهانی امروز که شاهد فقر معنوی و فروپاشی نهاد مقدس خانواده هستید، شکستن حریم خصوصی زن و استفاده ابزاری از عواطف زنان و تجاوز به حقوق آنها خشونتی غیرقابل انکار است.

بدون تردید چنگ زدن به ریسمانی وحیانی قرآن و پیروی از تعالیم ناب آن در زمینه های عفاف و حجاب، عدالت جنسیتی و حضور پررنگ و تاثیرگذار در اجتماع، نجات بخش زنان جامعه جهانی است.

ما جمعی از بانوان مسلمان قرآنی از سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی می‌خواهیم که با تاسی از تعالیم قرآن و آموزه های پیامبران الهی، با ارائه الگوی حاکی از عفاف زن مسلمان برای زنان جهان، زندگی شرافتمندانه و به دور از خشونت را ارا ئه نمایند و چشم اندازی روشن و سرشار از امید را برای زنان دنیا رقم بزنند.

آینده ای که در آن زنان همه دنیا با حفظ کرامت خود بتوانند حضور با نشاط و موثری را در عرصه های جهانی ایفا نمایند.

گفتنی است که این نشست به همت سازمان بسیج جامعه زنان کشور و به منظور تجلیل و هم افزایی میان برگزیدگان بین المللی هفتمین دوره تجلیل از بانوان قرآن پژوه و با حضور لاله افتخاری، رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس، شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده، سمیه حاج حسینی، رئیس دانشکده حضرت زینب(س)، حسینی مجرد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از بسیجیان فعال در حوزه زنان، عصر روز گذشته در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs