یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

بوکو حرام ۴۰ میلیون پوند برای آزادسازی دختران چیبوک می‌خواهد

پنجشنبه پیش رو دقیقا دو سال از ربودن ۲۷۶ دختر نیجریه‌ای آن هم از مدرسه‌ به دست بوکوحرام می‌گذرد؛ در این میان گزارش‌هایی وجود دارد که می‌گویند این گروه تروریستی برای بازگرداندن دختران چیبوک درخواست حدود ۴۰ میلیون پوند کرده است.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا،برخی از این ۲۷۶ دختر مدرسه‌ای طی این دو سال توانسته‌اند از محل نگهداری خود به دست بوکوحرام بگریزند اما باز هم تقریبا ۲۱۹ تن از آن‌ها در وضعیتی نامشخص به سر می‌برند.

 بوکو حرام 40 میلیون پوند برای آزادسازی دختران چیبوک می‌خواهد

برخی رسانه‌ها گزارش می‌دهند که بوکوحرام به صورت مخفیانه با مقامات دولت نیجریه به منظور آزادی این دختران مذاکراه داشته است. منابع آگاه می‌گویند این گروه برای آزادی این دختران ۳۶ میلیون پوند می‌خواهد.

یک ماه پس از ربوده شدن این دختران، ابوبکر شیکاو، رهبر بوکوحرام اعلام کرد، گروگان‌های جدید خود را در ازای آزادی چندین تن از اعضای این گروه توسط دولت آزاد خواهد کرد. توافقی در این زمینه با میانجی‌گری صلیب سرخ صورت گرفت اما پس از آنکه دولت وجود افراد اعلام شده توسط بوکو حرام در بازداشتگاه‌ها را رد کرد توافق شکست منتهی شد.

محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه که سال گذشته روی کار آمد طی این مدت توانسته فشار را بر این گروه افزایش دهد و آنها را به مأمن اولیه‌شان در مرز با کامرون عقب براند. تاکنون تحت دولت بوهاری بیش از هزار زن و دختر از چنگال بوکوحرام نجات داده شده‌اند اما در هیچ یک از عملیات ارتش نیجریه نشانی از دختران چیبوک یافته نشده است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs