شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

بزرگ‌ترین قاب تابلو خاتم دنیا رونمایی می‌شود

بزرگترین قاب تابلو خاتم جهان تا ۷ ماه دیگر رونمایی می شود.

بزرگترین قاب تابلو خاتم توسط هنرمندان شیرازی طراحی شده و در حال ساخت است و در واقع نمادی از چهار زن برگزیده جهان می باشد. این قاب تابلو به عرض ۷ و طول ۸ مترمربع در حال ساخت است.
در این رابطه هادی چابک هنرمند خاتم ساز شیرازی گفت: این قاب تابلو تلفیقی از هنرهای خاتم، قلم زنی، جوک و فیروزه کوبی می باشد که در واقع نمادی از چهار زن برگزیده عالم است.
وی ادامه داد: در این قاب تابلو تصاویری از حضرت فاطمه زهرا (س)، حضرت خدیجه (س)، بانو مریم و آسیه دیده می شود و اسامی این زنان برگزیده نیز با خاتم نوشته خواهد شد که طبق پیش بینی ها این اثر شاخص هنری به بیت رهبری تقدیم می شود.
این هنرمند شیرازی ادامه داد: این اثر هنری از چوب نارنج شیراز ساخته می شود و ۵/۴ تن وزن دارد که در حال حاضر با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است. طبق برنامه ریزی ها تا اسفندماه امسال ساخت آن به پایان می رسد و در روز میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) رونمایی خواهد شد.چابک با بیان اینکه ۸۰ درصد از مواد اولیه این قاب تابلو توسط هنرمندان ساخته شده است، افزود: در حال حاضر کارگاه این اثر در ساختمان سازمان میراث فرهنگی کشور قرار دارد.
این هنرمند خاتم ساز شیرازی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۲ نفر مشغول ساخت قاب تابلو خاتم هستند که ۱۲ نفر به صورت مستقیم برروی این اثر کار می کنند.چابک گفت: در ساخت این قاب تابلو از هنرهایی چون خاتم، معرق، جوک کاری، فیروزه کوبی، قلم زنی و معرق خط استفاده شده است و در واقع این اثر تلفیقی از هنرهای سنتی می باشد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs