شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

برگزاری مشاوره پیش از ازدواج برای ۷۵۰ زوج در سطح کشور

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه برگزاری مشاوره پیش از ازدواج برای ۷۵۰ زوج در سطح کشور از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان است، گفت: امروزه بیشترین میزان طلاق از اعتیاد و خیانت زوجین و ضعف اعتقادات دینی و مذهبی سرچشمه می‌گیرد.

به گزارش به دخت به نقل از فارس ، ناصر صبحی با اشاره به اقدام غیرقانونی برخی افراد در ارائه مشاوره‌های پیش از ازدواج گفت: امروزه مشاوره دهی برخی افراد غیرمتخصص در مراکز مشاوره ازدواج از معضلاتی است که با آن مواجه هستیم که باید برچیده شود.

وی ادامه داد: مشاوره ازدواج در صورتی کارساز است که توسط کارشناسان مجرب و افرادی که تحصیلات عالیه و مجوز رسمی از ارگان های مربوطه دارند، انجام پذیرد. در مواردی مشاهده شده که افرادی فاقد صلاحیت لازم اقدام به تاسیس مراکز مشاوره می کنند و به خود اجازه می دهند به عنوان مالک آن مرکز اقدام به انجام مشاوره‌های ازدواج نیز بکنند که این امر به هیچ وجه قابل قبول نیست.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان افزود: برگزاری مشاوره پیش از ازدواج برای ۷۵۰ زوج در سطح کشور از جمله برنامه‌های مدون وزارت ورزش و جوانان است که برای اجرای آن نیازمند همکاری و همدلی همه جانبه تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها هستیم. ارائه ندادن آمار به موقع توسط مرکز آمار ثبت و احوال کشور از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم.

صبحی خاطرنشان کرد: سن ازدواج در بین جوانان بالا رفته است و از جمله علل آن تحصیل، اشتغال و استقلال مالی قشر جوان عنوان شده و این بالا رفتن سن ازدواج تا حدودی طبیعی و نرمال است. ازدواج یک متغیر ثابت است و طلاق نیز اگر بجا و منطقی باشد، نوعی درمان و راه حل است و نباید اجازه دهیم طلاق منجر به آسیب اجتماعی شود.

وی گفت: امروزه بیشترین میزان طلاق از اعتیاد و خیانت زوجین و ضعف اعتقادات دینی و مذهبی سرچشمه می‌گیرد و به نظر می‌رسد شناخت زوجین قبل از ازدواج امری ضروری و مهم در تشکیل بنیان خانواده هاست.

بر اساس آمار ۱۴ درصد طلاق در یک سال نخست ازدواج و ۵۰ درصد در ۵ سال نخست اتفاق می‌افتد.

مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش افزود: امروزه جوانان تحصیل کرده شاید دکتر و مهندس خوبی شوند ولی گاهی زن و شوهر خوبی برای همسران خود نیستند چرا که از مسائل روانشناختی، مذهبی، مدیریت خانواده، همسرداری مغفول مانده‌اند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs