جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

برگزاری سمینار بین‌المللی “زن در تاریخ محلی ایران” در دی ماه

دبیراجرایی سمینار بین‌المللی زن در تاریخ محلی ایران گفت: این همایش ۲ و ۳ دی ماه در محل آرشیو ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

به  گزارش به دخت به نقل از ایسنا، ندا رسولی  افزود: انجمن زنان پژوهشگر تاریخ تاکنون شش سمینار برگزار کرده است و ۷ آبان ماه نیز در اصفهان یک پیش سمینار با مشارکت دانشگاه اصفهان برپا شد.

وی درباره محورهای اصلی این همایش اظهارکرد: مباحث نظری و روش شناسی مرتبط با تاریخ محلی و تاریخ زنان، زنان و تاریخ‌نگاری منطقه جنوب و نقش زنان در سیاست منطقه جنوب از جمله محورهای این همایش است و قرار است در برگزاری آن سازمان‌ها و مراکزی مانند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پژوهشگاه علوم انسانی، انجمن تاریخ محلی ایرانیان و مرکز بوشهر شناسی مشارکت کنند.

دبیر اجرایی همایش زن در تاریخ محلی ایران با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش، شناخت و تعیین جایگاه زن در تاریخ محلی جنوب ایران است،‌ گفت: از دیگر اهداف این همایش ارائه دستاوردهای پژوهشگران در این زمینه و برقراری ارتباط با اندیشمندانی که در زمینه تعیین جایگاه زن در تاریخ محلی جنوب ایران کار کرده‌اند و شناسایی اولویت‌های پژوهشی در این زمینه است.

وی درباره زمان ارایه مقالات به دبیرخانه همایش زن در تاریخ محلی ایران اظهارکرد: علاقه‌مندان تا پایان ماه جاری فرصت دارند که مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارائه دهند البته تاکنون حدود ۶۰ مقاله دریافت کرده‌ایم که ۳۵ تا ۴۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است.

رسولی در پایان با بیان اینکه فعلا قرار است به نقش زنان محلی در جنوب کشور بپردازیم،گفت: در این همایش به زنان استانهای هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و خوزستان می‌پردازیم البته قرار بود ابتدا این همایش در بوشهر برگزار شود اما به خاطر مشکلات مالی این کار امکان‌پذیر نشد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs