چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

بررسی افکار «آیینه‌وند» در حوزه زنان

دبیر کارگروه تعمیق باورهای دینی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: قرار است ۲۴ آذرماه در نشستی افکار مرحوم دکتر صادق آیینه‌وند- رئیس سابق پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و چهره ماندگار- را در حوزه زنان بررسی کنیم.

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، منصوره شایسته  افزود: در حال جمع‌آوری مصاحبه‌ها و دست نوشته‌های دکتر آیینه وند هستیم و قرار است دیدگاه‌های او را در حوزه زنان و ریشه‌هایی که معرفت‌های انحرافی مانند اسرائیلیات، افکار مانوی و کسروی وارد حوزه معرفت دینی کرده است را بررسی کنیم.

وی در ادامه گفت: تا کنون فراخوانی برای دریافت مقالات نداده‌ایم و قرار است مقالاتی درباره افکار دکتر آیینه وند سفارش دهیم.

دبیر کارگروه تعمیق باورهای دینی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری پیش از این به ایسنا گفته بود: ضرورت دارد دیدگاه‌های صحیح را در حوزه زنان شناسایی کنیم تا بتوانیم تصویر شفافی از آنان ارائه بدهیم، به گونه‌ای که سیاست‌های نهادهای کلان و خرد جامعه مبتنی بر این تصویر باشد و از این طریق باورهای دینی زنان و دختران را تحکیم کنیم.

شایسته اظهارکرده بود: پیش از فوت مرحوم استاد دکتر آیینه‌وند در زمینه یک طرح با این اندیشمند صحبت کرده بودیم و قرار بود، عوامل موثر در بروز انحراف در معرفت دینی نسبت به جایگاه زن در اسلام در قالب یک پژوهش بررسی شود و دکتر آیینه‌وند دلایل هماهنگ نبودن این اندیشه‌های انحرافی را با قرآن ارائه دهند. البته با وجود فوت او قرار است این طرح ادامه یابد و سیاست، برون سپاری طرح‌هاست.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs