جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

بانوی سیستانی منزل مسکونی خود را برای حوزه علمیه زابل اهدا کرد

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان زابل گفت: بانوی واقف سیستانی منزل مسکونی خود را برای حوزه علمیه زابل اهداء کرد.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم،حجت‌الاسلام اسماعیل بامری اظهار داشت: بارز ترین مشخصه مردم سیستان قناعت و ولایتمداری است، بطوری که با تمام جان و مال خود در برابر هجمه‌های دشمن ایستادگی می‌کنند و لحظه از ولی خود غافل نیستند و هرچه دارند را برای همه می‌خواهند و یکی از بارز ترین جلوه‌های این احساسات و عقاید وقف در سیستان است.

بامری افزود: رشد وقف و ثبت موقوفات در سالهای اخیر بسیار قابل توجه می‌باشد بطوری که اهالی روستاها و شهرهای سیستان، گوی سبقت را برای انجام وقف در دست دارند.

وی گفت: با گذشت تنها ۱۷ روز از فروردین ماه۹۵ یازده مورد وقف در سیستان ثبت شده است و در آخرین موارد از موقوفات ایجاد شده، آقای غلامرضا کیخایی ۳۰۰متر زمین خود را که بیش از ۵۰۰میلیون ریال ارزش دارد برای برگزاری مراسمات ویژه سید الشهداء و حسینیه ای به همین نام در شهر هامون وقف نموده است.

حجت‌الاسلام بامری تصریح کرد: وقف برای تبلیغ دین مایه افتخاردر دنیا و آخرت است و چه نعمتی بالاتر از این که خداوند به انسان فرصتی بدهد تا بخشی از امانتی که خودش عطا فرموده را درراه خدا و برای خدا قبل از اینکه بازستاند برای بهره‌مندی ابدی استفاده نماییم.

وی تاکید کرد: بانوی سیستانی منزل مسکونی خود را برای حوزه علمیه زابل اهداء کرد، این بانوی واقف یک واحد۳۰۰ متری مسکونی را در زابل برای حوزه علمیه وقف نموده است که ارزش تقریبی آن ۸۰۰میلیون ریال برآورد شده است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs