سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

بانوان شیرازی می توانند در کنار همسران خود زایمان کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با برنامه ریزی های انجام شده به زودی بانوان شیرازی می توانند همسران خود را در هنگام زایمان طبیعی در کنار خود داشته باشند.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، محمدهادی ایمانیه بعدازظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از مامای‌های استان فارس اظهار داشت: استان فارس در گذشته شاهد ۶۸ درصد عمل سزارین بود که امروز این رقم به ۵۰ رسیده است.
وی ادامه داد: این کاهش جایگاه فارس در کشور را در رتبه اول قرار داده است که ثمره تلاش و برگزاری کلاس های آموزشی مناسب در فارس است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: طرح توجه به زایمان اولی‌ها برای کاهش آمار سزارین ابتکاری بود که برای نخستین بار در شیراز مطرح شد و در سطح کشور مورد پذیرش قرار گرفت، توسعه مراکز زایمان طبیعی، مراکز زایمان فیزیولوژیک و مراکز زایمان بدون درد از دیگر کارهای خوبی بود که در سطح کشور و استان فارس انجام شد.
ایمانیه تصریح کرد: با اعتبارات وزرات بهداشت در تمام بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌ها مراکز LDR در حال راه‌اندازی است و تا نیمه نخست سال این هدف به صورت کامل تحقق می‌یابد.
وی افزود: با اجرای این طرح‌ها بانوان می‌توانند در کنار همسر خود زایمان طبیعی انجام دهند و در واقع این امر احساس آرامش بیشتری به مادر می‌دهد تا در محیطی آرام‌تر زایمان داشته باشند و تجربه خوبی از یک زایمان طبیعی فیزیولوژیک برای آنان ایجاد شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs