یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

این رسانه ملی نمی خواهد کمی هم ما را شاد کند؟

بعد از یک روز کاری سخت و پر استرس آدم دلش می خواهد وقتی جلوی تلویزیون نشست از دیدن برنامه ها کمی سرحال و شاد شود. واقعا این توقع زیادیست؟

tv

نسیم شهسواری/

آن روز ، روز سختی داشتم، یک روز شلوغ پر تنش ،که ثمره اش شده بود دلگرفتگی های آن روز عصر ؛کلید را توی قفل چرخاندم و خریدها را با بی حوصلگی روی کاناپه جلوی آشپزخانه گذاشتم و رفتم تا لباسهایم را در بیاورم و مشغول کارهای خانه شو. خسته بودم و ازطرفی کمی دلتنگ و دل گرفته. با خودم گفتم بد نیست که در کنار کار های خانه، تلویزیون را هم روشن کنم تا شاید کمی سرحال و شاداب شوم .
کنترل تلویزیون را در دست گرفتم و سیری در شبکه های تلویزیون کردم ، اما اگر راستش را بخواهید ، چیز جالب توجهی که حالم را جا بیاورد و کمی ازسختی ها و ناراحتی های آن روزم کم کند پیدا نکردم. پس به سریالی که در حال پخش شدن از یکی از شبکه های سیما بود قانع شدم و جستجو در میان شبکه های تلویزیون را کنار گذاشتم و به کارم مشغول شدم …
وقتی سریال تمام شد، در حالی که داشتم با دستمال مچاله شده در دستم ، قطرات اشکم را پاک می کردم، با خودم فکر کردم که ای کاش رسانه ما جز سرگرم کردن و جز پر کردن ساعت ها ی پخش شبکه های مختلف، فکری هم به حال دل گرفتگی های عصرگاهی و شامگاهی بینندگانش کند .
با خودم فکر کردم که ای کاش تلویزیون خیلی بیشتر از اینها به فکر خنداندن مخاطبینش باشد.
با خودم فکر کردم که وقتی رسانه ما رادیو و تلویزیون ما از هر فرصتی برای گریاندن مردم استفاده می‌کند، وقتی سوژه‌های خاص سریال‌های و فیلم‌های تلویزیون و سینما نمایش سختی‌های روزگار است، همان هایی که خیلی از ما، آنها را بطور عینی و واقعی در زندگی روزمره خودمان احساس می کنیم، دیگر شادی کم‌کم جای خود را به افکار مضطربانه و پریشان می‌دهد.
و اینگونه می شود که شاد نبودن و نخندیدن می شود عادت؛ عادتی که خیلی زود سبک زندگی‌مان را دگرگون و بی‌محتوا می‌کند.
با خود فکر کردم که رسانه باید بداند که برای پیروزی در نبردی که با رسانه های بیگانه دارد، باید فکری و برنامه ای برای خنداندن، شاد کردن و آموزش یک زندگی پر نشاط داشته باشد و این تکلیف رسانه است که به مخاطبینش چگونگی تفریح ساده خودمانی ایرانی را بیاموزد.
چرا که جامعه ناشاد و آدم های غمگین، می تواد مقدمه مشکلات و نابسامانی‌هایی در زندگی فردی و اجتماعی ما باشد.
پس توقع زیاد و بیجایی نیست که از رسانه ملی بخواهیم کمی هم ما را شاد کند و بخنداند؛ البته خنده خوب که به زندگی مان معنان و به خودمان نشاط بدهد..

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs