یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

اولین دریافت کننده پیوند صورت در جهان درگذشت

پزشکان می گویند که ایزابل دینو آر فرانسوی، اولین کسی که در جهان زیر عمل پیوند صورت رفت، درگذشت.

به گزارش به دخت به نقل از عصرایران به نقل از بی بی سی، پزشکان در سال ۲۰۰۵ یک بینی و دهان به صورت او که در اثر گاز سگ خانگی کاملا از شکل افتاده بود پیوند زدند.

به گفته هیو شوفیلد خبرنگار بی بی سی در پاریس استفاده زیاد از داروهای سرکوب سیستم ایمنی او را ضعیف کرد و او در ماه آوریل در سن ۴۹ سالگی تسلیم سرطان شد.

خبر درگذشت او در بیمارستانی در آمینز به احترام خانواده اش با تاخیر اعلام شد.

او در سال ۲۰۰۹ به بی بی سی گفته بود که وقتی در آینه می نگرد ترکیبی از خود و اعطاکننده صورت می بیند. او گفت:‌ “صاحب صورت همیشه با من است.”

روزنامه فیگارو نوشت که او یک بار دیگر از طرد عضو پیوندی رنج برده بود و داروهای قوی ضدطرد که به او تجویز می شد باعث ابتلای او به دو سرطان شد.

او در مصاحبه با بی بی سی گفته بود که حادثه با تلاش او برای خودکشی شروع شد.

خانم دینو آر بعد از مصرف تعداد زیادی قرص خواب در خانه اش از هوش رفت و وقتی بیدار شد دید اطرافش را خون گرفته. ظاهرا وقتی سگش از نژاد لابرادور او را بی هوش پیدا می کند، از سر عجز برای بیدار کردنش صورت او را گاز می زند.

شدت جراحات وارده به دهان، بینی و چانه چنان بود که پزشکان یک عمل معمولی مرمت صورت را رد کردند. در عوض آنها پیشنهاد یک پیوند پیشرفته صورت را دادند.

او از عمل خوشحال بود اما به دلیل توجه بیش از حد رسانه ها و عابرانی که به او نگاه می کردند اضطراب داشت.

در چند سال اخیر عمل پیوند صورت در چند کشور از جمله آمریکا، اسپانیا، ترکیه، چین و لهستان انجام شده است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs