جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

انواع دوخت و گره در روبان دوزی

برای اینکه ربان دوزی را شروع کنید ابتدا باید با انواع روش های دوخت و گره در ربان دوزی اشنا باشید ، در ادامه معمول ترین و مهم ترین روش های دوخت و گره در ربان دوزی به صورت تصویری نشان داده شده است ، با کمی تمرین و تلاش می توانید به راحتی این گره ها و دوخت ها را بر روی طرح تان بزنید.

roban1

1

دوخت برگی : در دوخت برگی ربان و سوزن از زیر پارچه بیرون اورده می شود سپس به طرف روی برگ و داخل خود ربان دوخت زده می شود.

2

 

دوخت مستقیم : در دوخت مستقیم سوزن و ربان از زیر پارچه بیرون اورده می شود و مجدد داخل پارچه می شود ، این روش را می توانید به دو صورت اجرا کنید ، روش صاف و روش پیچی که ربان خیلی ساده چند پیچ می خورد.

3

دوخت برگشت : در این نوع دوخت ربان و سوزن از زیر پارچه بیرون اورده می شود و مجدد داخل پارچه می شود ، در ردیف بعدی ربان باید از میان دوخت اولی خارج شود و به همین صورت تا انتها دوخت به این صورت ادامه داشته باشد.

4

دوخت زنجیره ای : در این نوع دوخت سوزن و ربان از زیر پارچه خارج شده و مجدد داخل پارچه می شود و در ردیف بعدی ربان از میان دوخت قبلی خارج می شود و به همین صورت تا پایان ادامه می یابد.

5

دوخت سرخس : در این نوع دوخت ابتدا یک دوخت مستقیم ایجاد می شود سپس از میان دوخت مستقیم یک دوخت کوچک دیگر نیز زده می شود.

6

دوخت گل افتابگردان : در این نوع دوخت مانند دوخت سرخس یک دوخت مستقیم بزرگ ایجاد می شود سپس با فاصله زیاد دوخت کوچکی برای ثابت ماندن دوخت زده می شود.

7

گره فرانسوی : در این دوخت ابتدا ربان و سوزن از زیر پارچه خارج می شود سپس ربان سه بار دور سوزن پیچیده می شود و مجدد داخل پارچه شده و گره ای زیبا ایجاد می شود ، بزرگی و کوچکی گره به ضخامت ربان بستگی دارد.

/انتهای متن/

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs