جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

امسال برای منِ واقعی خودمان برنامه ریزی کنیم

این‌یک حقیقت است که یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که باعث می‌شود سال پیش رویمان، دل‌نشین و خواستنی شود، پذیرش من واقعی وجودمان است، اینکه خودمان را همان‌گونه که هستیم بپذیریم و بر اساس توانایی‌ها و موقعیت‌های همان من واقعی‌مان تصمیم بگیریم و برنامه‌ریزی کنیم.

planing

نسیم شهسواری/

هرسال که می‌رسد، همه ما با شورونشاط وصف‌ناپذیری سال نو را شروع می‌کنیم و در ذهن مان هزار و یک برنامه و هدف و آرزو می‌گذاریم.

من خودم هم هرسال همین‌که خاک را از روی در و پنجره، دیوار و کمد برمی‌دارم، برگه اول سررسید آن سال را در مقابلم می‌گذارم و برای خودم، یک برنامه‌ریزی جانانه می‌کنم و سال نو را به امید رسیدن به این اهداف و آرزوها آغاز می‌کنم.

اما از خدا که پنهان نیست، از شما هم پنهان نباشد که هیچ سالی در زندگی‌ام وجود نداشته که به این آرزوها دست پیدا کنم و برنامه‌ ی نوشته‌شده‌ام تیک بخورد و من از خودم و عملکردم در پایان آن سال راضی باشم.

به نظر شما این اتفاق ناخوشایند ریشه در چه چیزی دارد؟ امسال وقتی به‌قول‌معروف خانه‌تکانی کردم و گردوخاک را از سر و روی خانه پاک کردم، بهتر و بیشتر از هرسال به این مسئله فکر کردم؛ و نتیجه این فکر کردنم این بود که فهمیدم که در همه برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌هایم، یک اشتباه مشترک بزرگ وجود داشته است، اشتباه بزرگی به نام «منِ دیگر غیر از من».

وقتی به اهداف و برنامه‌هایی که برای سال ۹۴ نوشته بودم دقت کردم، متوجه شدم که این برنامه درواقع برای شخصی غیر از من نوشته‌شده است، شخص دیگری که همه‌چیزش، از عادت‌ها و شرایط جسمانی و روحی گرفته تا شرایط روانی و خانوادگی، با منِ واقعی من تفاوت دارد. درواقع من هرسال برای یک منِ آرمانی برنامه‌ریزی می‌کردم.

در سالی که گذشت، روزها، هفته‌ها و ماه‌ها از آرامش حرف زدیم از راهکارهایی برای رسیدن به آرامش، مثبت اندیشی و دست یابی به‌روزهای خوش زندگی، نوشتیم و خواندیم.

یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که باعث می‌شود سال پیش روی مان، دل‌نشین و خواستنی شود، همین پذیرش منِ واقعی وجودمان است، اینکه خودمان را همان‌گونه که هستیم بپذیریم و بر اساس توانایی‌ها و موقعیت‌های همان منِ واقعی‌مان تصمیم بگیریم و برنامه‌ریزی کنیم که اگر این کار را بکنیم، خواهیم دید که در سال جدیدمان وقتی در برابر برنامه‌ها و اهداف به ثمره رسیده‌مان یک تیتر پررنگ سبز می‌زنیم چه احساس خوشایندی را تجربه می‌کنیم و این می‌تواند یک اقدام اساسی و درست برای سالی پر از آرامش باشد.

 فراموش نکنیم که سالی که نکوست از بهارش پیداست و ما می‌توانیم بهار امسال مان با پذیرش منِ واقعی خودمان نیکو کنیم.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs