سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

امان از قیمت نان

عیب این که آدم از دنیای خبر دور باشد این است که یک دفعه وارد نانوایی می شود و یک نان می خرد به قیمت ۱۲۰۰ تومان و از تعجب یادش می رود باید پول نان را بدهد!

Bread

فرزانه حکمت/

از میدان انقلاب رد می شدم دیدم نانوایی خلوت است و نان ها هم صف کشیده اند(بر خلاف معمول که مردم صف کشیده اند و نان حاضر نیست) با ذوق و شوق جلوی پیشخوان رفتم و یک نان خواستم. نانوای محترم هم یک نان به علاوه یک ربع نان به دست من داد.۱۰۰۰  تومانی را که دادم، گفت : ۱۵۰۰ تومان .

فکر کردم اشتباه گفته یا بد شنیدم. گفتم: مگه قیمت نان چقدره؟

  گفت : دانه ای  ۱۲۰۰ تومان و چون پول خرد نداشتیم، برای یکی و نصفی از نصف نان ۱۵۰۰ تومان.

پرسیدم: یعنی دانه ای چند؟

مثل یک امر خیلی بدیهی گفت: ۱۲۰۰ تومان دیگه!

روز بعد که از همان حوالی رد می شدم به خیال خودم برای پرهیز ازگران خری به مغازه سوپرمارکتی که سرراه بود رفتم و یک بسته نان لواش کوچک برداشتم و پرسیدم : چقدر بدم؟

خانم فروشنده با لبخند ملیحی فرمود: ۱۳۰۰ تومان!

بی معطلی یک اسکناس ۱۰ هزارتومانی درآورد و تقدیم شان کردم. بعد از چند بار شمردن بقیه پول را داد، شمردم دیدم  ۷۷۰۰ است. گفتم: درست حساب کردید؟

گفت: بله دیگر پول نان به علاوه این بقیه می شود ده هزار تومان دیگر!

گفتم: یعنی پول نان شد ۲۳۰۰ تومان ؟

گفت: چی ؟ … نه  … چرا اشتباه کردم… باید ۱۰۰۰ تومان دیگه هم بدم؟!…

خلاصه این بار نزدیک بود اشتباها نان ۲۳۰۰ تومانی بخرم!

/انتهای متن/

1 دیدگاه

  1. مشکات سخاوتی می‌گه:

    بله ، روایت این روزهای افزایش قیمت نان غم انگیز شده!
    بدا به حال فقرایی که نان سیرشان میکند!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs