سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

اقتدار همسرمان را جدی بگیریم

روز پدر و روز مرد بهانه ایست برای ما زن ها که ببینیم برای اقتدار مردان مان در خانه و خانواده‌ چه کرده ایم؟ شاید بهترین هدیه ما به مردان مان این باشد که  اگر هم تا حال اقتدار همسرمان را جدی نگرفته ایم، بعد از این بامحبت و احترام سیمای مردانگی‌اش را مخصوصا در چشم فرزندان مان صفایی دوباره دهیم.

rozmard

نسیم شهسواری/

 

آن روز جشن تولد یک‌سالگی نخستین فرزندش بود، همسرش با دست پر از راه رسید میوه‌ها و شیرینی را روی میز گذاشت و رفت تا بقیه خریدها را از پارکینگ بیاورد. هنوز در تا نیمه‌باز بود که زیبا با لحن نه چندان قشنگ گفت: باز رفتی هر چی چیز بد تو بازار بود جمع کردی و آوردی؟ سینا همسر زیبا خشکش زد. احساس کردم جوری سرش را بلند کرد که با هیچ‌کدام از ما مهمان‌ها چشم در چشم نشود؛ ثریا دختر یک‌ساله زیبا ، همان‌طور که به‌شدت بر پستانک درون دهانش مک می زند، خیره خیره پدر و مادرش را  نگاه می‌کرد.

شاید همه شما تجربیاتی مثل این را در زندگی‌تان داشته باشید و رفتاری مثل این را با همسرتان و شریک زندگی‌تان کرده باشید.

نمی‌دانم در کجای زندگی‌تان هستید. اگر هنوز در سال‌های نخستین زندگی هستید، بدانید که این‌گونه رفتارهای بر فردا و فرداهای زندگی‌تان بی‌تأثیر نخواهد بود و اگر سال‌ها و سال‌هاست از روزهای زندگی مشترک تان می‌گذرد و طعم روزهای زندگی آن‌قدر هم که می‌خواستید برای تان شیرین نبوده است بدانید که این طعم نخواستنی حاصل رفتارهای دیروز و دیروزهای شماست.

خانواده پویا و موفق ، خانواده‌ایست که در آن مردانی مقتدر و زنانی آرام زندگی می‌کنند، خانواده‌ای که در آن مردان به زنان ریحانگی و زنان به مردان احترام و اقتدار را هدیه می‌کنند.

ارزشمندترین و والاترین هدیه‌ای که می‌تواند یک زن به همسرش ببخشد، این است از او در خانه، خانواده و در نگاه فرزندانش یک ابرقهرمان بزرگ بسازد.

مردان در عمق روح خود اقتدارگرایند و این اقتدار مرد است که در او انگیزه هزار و یک تلاش و خدمت و از خود گذشتگی را روشن می‌کند.

 این اقتدار مرد است که از او یک پدر مسئول و همسری دلسوز را می‌سازد.

این اقتدار مرد که به او جرأت می‌دهد برای  بهتر شدن روزهای زندگی، دل به خطر دهد و بیشتر و  بیشتر تلاش کند و به دست آورد.

به‌راستی چه قدر برای اقتدار مردان مان در خانه و خانواده‌مان ارزش قائلیم؟

آیا نحوه رفتار، گفتار، عمل‌ها و عکس‌العمل‌های ما به‌گونه‌ای است که از همسرمان در خانه یک سایبان امن ساخته باشیم؟

روز پدر و روز مرد بهانه است تا به کرده‌های خویش نگاهی دوباره کنیم و اگر چهره اقتدار همسرمان را خدشه‌دار کرده‌ایم بامحبت و احترام سیمای مردانگی‌اش را صفایی دوباره دهیم.

روز پدر بهانه خوبی است تا تصورات فرزندمان را از پدرش اصلاح کنیم و در ذهنش او را دوست‌داشتنی‌ترین پدر دنیا ترسیم کنیم و بدانیم که خانه ای که پدرش مقتدر است گرم و امن و دوست‌داشتنی است.

اقتدار همسرمان را جدی بگیریم.

/انتهای متن/

1 دیدگاه

  1. مشکات سخاوتی می‌گه:

    با سلام و خسته نباشید
    نکات مورد توجه در این مطلب بسیار قابل تامل و مهم می باشد! اقتدار پدر در نگاه مادر و فرزندان، گاهی کم رنگ میشود و جای تاسف دارد……
    سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs