پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

افزایش دو برابری بیکاری زنان کارگر

دبیرکل خانه کارگر با اشاره به اینکه بیکاری در زنان کارگر دوبرابر شده است، گفت: باید برای امنیت شغلی معیشت و رفاه کارگران تلاش بیشتری کرد.

به گزارش به دخت به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا محجوب امروز در نخستین روز از هفته کارگر با حضور در حرم امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با آرمان‌های امام و انقلاب، اظهار داشت: راهپیمایی حق کارگران است و آنها در راهپیمایی روز کارگر حضور می‌یابند و هر فردی که با آن مخالف است باید با ما در مجلس صحبت کند و در گوشه و کنار مصاحبه نکرده و کنایه نزد.

وی افزود: کارگران درس ایستادگی و مقاومت را آموخته‌اند و در سالی که اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است ستون فقرات تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

دبیرکل خانه کارگر گفت: کارگران از ابتدای انقلاب ایستادگی کرده، در جبهه جنگ حضور داشتند و انقلاب را پیش بردند و هم اکنون ما موظف هستیم تا حقوق، معیشت و رفاه کارگران را تأمین کنیم و در رابطه با امنیت شغلی آنها تلاش بسیاری کرده‌ایم اما نتوانسته‌ایم این موضوع را قانون کنیم.

محجوب بیان کرد: بازنشستگان سال‌هاست موضوع همسان‌سازی حقوق را مطرح می‌کنند از سوی دیگر آمار بیکاری در بین زنان کارگر دو برابر افزایش یافته است که این مسائل باید مورد توجه قرار بگیرد، چرا که کارگران ۴۰ درصد جمعیت کشور هستند اما سهم آنها در تصمیم‌گیری ناچیز است.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs