شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

اشتغال بانوان حمایت ویژه می‌شود

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سند ملی حمایت از زنان به جایگاه اشتغال این قشر از جامعه توجه ویژه‌ای شده است.

به گزارش به دخت به نقل از خبرنگار مهر، وحیده نگین پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تجلیل از بانوان فرهیخته کارگر که در شرکت نیرو مو‌تر شیراز شهرک شکوهیه و با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: تجلیل از زنان کارگر نشان از ظرفیت خوب این زنان در حوزه‌های اجتماعی، کار و تأثیری که بر جامعه می‌گذارند دارد.

وحیده نگین

وی گفت: هیچ ضدیتی بین کار و زندگی وجود ندارد و زنان شاغل درصد بیشتر درآمد خویش را صرف زندگی مشترک، بهداشت و درمان و تفریح خانواده می‌کنند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حضور زنان کارگر ذهنیت جامعه را نسبت به حضور زنان در فعالیت‌های اجتماعی توانسته تغییر دهد و علاوه بر آن نشان دادند که می‌توان تعادل بین کار و خانواده برقرار کرد.

وی تصریح کرد: در جهت بهبود قوانین مربوط به زنان اقدام‌هایی انجام داده‌ایم که از آن جمله می‌توان به نگاه ویژه‌ای که در سند ملی حمایت از زنان به جایگاه اشتغال این قشر شده است اشاره کرد.

نگین با بیان اینکه در جهت امنیت شغلی زنان، بیمه و بازار کار آن‌ها با حمایت‌های دولتی برنامه ریزی‌هایی شده است، گفت: در حال حاضر در ادارات استان‌ها مشاوران زنان در امور کار انتخاب شده‌اند تا بانوان بتوانند مسائل کاری خود را با مراجعه به آنان بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه با همراهی دولت با قدرت حمایت از اشتغال بانوان را ادامه خواهیم داد، عنوان کرد: هیچ فرقی بین زن و مرد مگر در تقوای الهی وجود ندارد و از این رو باید در کار نیز برابر باشند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs