۵ هزار زن رزمنده در خوزستان شناسایی شده‌ است

معاون عترت خواهران هیئت رزمندگان خوزستان گفت: در استان خوزستان پنج هزار زن رزمنده در طول هشت سال دفاع مقدس شناسایی کرده‌ایم.

0

به گزارش به دخت به نقل از مهر، فردوس مجدیان صبح دوشنبه در حاشیه همایش تجلیل از پیشکسوتان خواهران رزمنده هشت سال دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کل خوزستان، حدود پنج هزار نفر زن رزمنده هشت سال دفاع مقدس و فعال در ستادهای پشتیبانی جنگ داریم.
وی افزود: امروز در این مراسم از ۵۰ نفر رزمنده زن تجلیل می‌کنیم که خانواده شهدا هم جزو آنها هستند. هدف از برگزاری این مراسم، تجدید میثاق با مقام معظم رهبری، تجلیل از زحمات بانوان در هشت سال جنگ تحمیلی و همچنین انتقال تجربیات این بانوان به نسل جوان است.
معاون عترت خواهران هیئت رزمندگان خوزستان تصریح کرد: در طول سال، برنامه‌های مختلفی را برای خواهران عضو هیئت رزمندگان برگزار می‌کنیم. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به دیدار با مقام معظم رهبری، سفرهای زیارتی و دیدار با زنان ایثارگر، رزمنده و خانواده‌های آنان اشاره کرد.
مجدیان عنوان کرد: بزرگ‌ترین برنامه‌ای که در هفته دفاع مقدس امسال برگزار شد، همین برنامه تجلیل از زنان پیشکسوت دوران دفاع مقدس است. از دیگر برنامه‌های اجرایی در طول هفته دفاع مقدس سال جاری می‌توان به برگزاری مراسم زیارت عاشورا، تجلیل و سرکشی از زنان ایثارگر، زیارت قبور شهدا و تکریم از خانواده زنان شهیده، ایثارگر، جانباز، رزمنده و عضو ستاد پشتیبانی جنگ اشاره کرد.
وی در پایان بیان کرد: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های زنان در هشت سال دفاع مقدس صبر، ایثار و ازخودگذشتگی آنها است. اگر این خصوصیت‌های اخلاقی نبود شاید سرنوشت جنگ به شکل دیگری رقم می‌خورد.
زنان دوران دفاع مقدس فرزندان خود را برای اعزام به جبهه جنگ و نبرد حق علیه باطل تشویق می‌کردند. اگر ایثارگری‌ها در خانه و جبهه زنان در دوران دفاع مقدس نبود شاید سرنوشت ما چیز دیگری بود.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده