شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

یازدهمین المپیاد فرش دستباف کشور در شیراز برگزار می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از برگزاری یازدهمین المپیاد فرش دستباف کشور در سوم تا پنجم اسفند ماه خبر داد.

گزارش به دخت به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت فارس، علی همتی، گفت:۲۵۰ دانشجو، دانش آموز، داور و استادسراسر کشور در المپیاد فرش دستباف  شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: فرش دستباف در چهار رشته رنگرزی، طراحی، بافت، مرمت در مراکز علمی و آموزشی  شامل دانشگاه های دولتی و آزاد، علمی کاربردی  و آموزش و پرورش فعالیت دارند  و در سراسر کشور دانشجویان و دانش آموزان زیادی در حال تحصیل در این رشته ها می باشند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود : به منظور ترویج فرهنگ تولید فرش دستباف و نیز با هدف ارتقای مبانی علمی و نظری هنر- صنعت فرش دستباف و ایجاد انگیزه و نشاط بین دانشجویان این رشته مرکز ملی فرش ایران هر سال در یکی از استانهای کشور اقدام به برگزاری المپیاد فرش دستباف شد .

همتی اضافه کرد: در این المپیاد سازمانهای صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور  طبق آئین نامه ای که توسط مرکز ملی فرش تنظیم می گردد اقدام به اطلاع رسانی به دانشگاه ها و آموزش و پرورش استانها می شود و در هر استان دانش جویان و دانش آموزان  مشخص و در دوره های آموزشی و تقویتی شرکت و طی آزمونهای استانی  بهترین و برترین استعداد ها شناخته و به مرکز ملی معرفی می گردند .

 وی اظهار داشت:  امسال نیز این سری  اقدامات فوق الذکر انجام شده و یا در حال انجام است و با پیشنهاد سازمان صنعت و معدن و تجارت استان فارس و تائید و پذیرش مرکز ملی یازدهمین  المپیاد فرش دستباف کشور  مسابقات علمی و عملی در شهر شیراز و در مجموعه آموزشی و پژوهشی جهاد کشاورزی (مجموعه بعثت ) سوم تا پنجم اسفند انجام می گردد .

 رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس بیان داشت : دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در این  المپیاد ابتدا در یک مسابقه علمی و کتبی کلی شرکت و سپس در گرایش های مختلف رنگرزی، طراحی، بافت و مرمت در سالنهایی که از قبل تمهید و آماده سازی شده است شرکت  و مهارت و دانش خود را در این زمینه ها به نمایش و رقابت می گذارند .

همتی اضافه کرد : با حضور اساتید برجسته ای که از سراسر کشور  شرکت دارند و  داوران خبره، میزان مهارت ها و دانش شرکت کنندگان  قضاوت  می شود و در نهایت نفرات برتر مشخص و طی مراسم اختتامیه در محل هتل پارس شیرازدر روز پنجشنبه پنجم اسفند از ساعت ۹ الی ۱۲ با حضور مسئولین استان از آنها تقدیر و تشکر بعمل می آید.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد