گشایش دومین نمایشگاه ملزومات ازدواج در مشهد

0

دومین نمایشگاه تخصصی ازدواج با رویکرد سنت نبوی همزمان با فرا رسیدن مبعث رسول مکرم اسلام (ص) با حضور مسئولان محلی در نمایشگاه بین المللی مشهد مقدس گشایش یافت.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، همزمان با فرا رسیدن مبعث رسول اکرم (ص) دومین نمایشگاه تخصصى ازدواج شامگاه جمعه طى مراسمى با همکاری سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری در محل نمایشگاه بین المللى مشهد گشایش یافت.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه به همت بخش خصوصی با حضور ۱۴۰ شرکت داخلی و نمایندگی خارجی عرضه کننده ملزومات ازدواج، باغ تالار و تشریفات عروسی، مبلمان و لوازم خانگی با حضور چهار استان خراسان رضوی، تهران، خوزستان، اصفهان را در فضای مسقف ۹ هزار مترى در معرض دید جوانان و خانواده ها قرار داده است.

محمد جواد حمید هدف از برگزارى این نمایشگاه را ترویج فرهنگ ازدواج آسان عنوان کرد و افزود: خوشبختانه شمار غرفه ها و شرکت کنندگان این نمایشگاه نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: از جمله نمایشگاه هایى که همزمان با نمایشگاه موضوعى ازدواج برگزار شده نمایشگاه تخصصی جهیزیه، مبلمان و لوازم خانگی در فضاى ۲۸۰ متر مربع است.

گفتنى است در آیین افتتاحیه این نمایشگاه مراسم عقد زوج جوانى به صورت نمادین با حضور حجت الاسلام نصرالله پژمان فر و رییس کمیسیون ویژه نظارت و امربه معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد حجت الاسلام على اصغر لطفى برگزار شد.

سن ازدواج افزایش یافته است

رییس کمیسیون ویژه نظارت و امربه معروف و نهى از منکر شوراى اسلامى شهر مشهد در این مراسم اظهار کرد: متاسفانه آمارها نشان دهنده بالا رفتن سن ازدواج جوانان در جامعه است که وضعیت نگران کننده ای را در این زمینه ایجاد کرده است.

حجت الاسلام علی اصغر لطفی افزود: از سوی دیگر بالارفتن آمار طلاق نیز نگرانی ها یی در زمینه تشکیل خانواده و تربیت فرزندان به وجود آورده است که برای برون رفت از این وضعیت باید بسترهاى لازم به منظور فراهم سازی زمینه ازدواج آسان برای جوانان مهیا شود.

وی با اشاره به نقش آموزه هاى دینى و سیره نبوى در تسهیل ازدواج جوانان ابراز کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از کاهش سن ازدواج و طلاق در جامعه بازگشت به آموزه های دینی و سیره نبوی و ترویج آنها در جامعه است تا از بروز بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جلوگیری شود.

رییس کمیسیون ویژه نظارت و امربه معروف و نهى از منکر شوراى اسلامى شهر مشهد گفت: امروزه تجمل گرایی و بالارفتن سطح توقع جوانان از زندگی مشترک، ازدواج را بسیار مشکل کرده و لذا برای تسهیل ازدواج فرهنگ سازی در زمینه ازدواج آسان و فراهم کردن ملزومات اولیه زندگی با همکاری نهادهای مختلف ضروری است.

وی تاکید کرد: خداوند در قرآن کریم تاکید کرده که هیچ فردی به خاطر ازدواج فقیر نمی شود و این سنت نبوی خیر و برکت را برای زندگی فرد به همراه دارد.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تاکید بر مشارکت خیرین جهت فراهم کردن زمینه ازدواج آسان برای جوانان اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه ها می تواند هم در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج و هم برگزاری مراسم ازدواج آسان نقش الگو ساز خوبى داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم گشایش نمایشگاه ازدواج که شامگاه جمعه و در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد همچنین از “صغرى محبوب” همسر شهید علیمردانی سردار چزابه نیز طی مراسمی تجلیل شد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده