یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶

گام های موثری دردولت یازدهم برای ارتقای جایگاه زنان درجامعه برداشته شده است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور در نمایشگاه هنر تدبیر گفت: گام های موثری در دولت یازدهم برای ارتقای جایگاه زنان در جامعه برداشته شده است.

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی شامگاه دوشنبه از نمایشگاه دستاوردهای دولت با عنوان «هنر تدبیر» بازدید و در جمع خبرنگاران درباره دستاوردهای دولت یازدهم درحوزه زنان اظهارکرد: با توجه به وضعیت تحویل داده شده حوزه زنان به دولت یازدهم تمام سعی و تلاش خود را برای ارتقای جایگاه زنان و خانواده به کار بسته و گام های موثری برداشته ایم.
وی با بیان اینکه با برگزاری نشست های هم اندیشی و بررسی های کارشناسان این حوزه سعی کردیم حساسیت های لازم نسبت به مسایل و آسیب های اجتماعی زنان ایجاد کنیم، افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا حدود زیادی در این مسیر موفق بودیم.
وی درباره واگذاری ۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات معاونت زنان و ریاست جمهوری به سازمان بهزیستی اظهارکرد: با توجه به تفاهم نامه حوزه زنان با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که بهزیستی نیز از سازمان های وابسته این وزارتخانه است مقرر شد این بودجه در زمینه توسعه مرکز توانمندسازی زنان بهبود یافته و زنان سرپرست خانوار در این سازمان هزینه شود.
مولاوردی به برنامه های حوزه زنان درباره آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: آسیب های اجتماعی ١٧ تا ١٨ دستگاه متولی دارد که مطابق برنامه پنجم توسعه و ماده ٢٣٠ ایجاد همکاری، هم افزایی و هماهنگی بین بخشی برعهده معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.
وی تصریح کرد: حوزه زنان و خانواده ریاست جمهوری از برنامه های ارائه شده توسط سازمانهای مردم حمایت کرده و حتی با مشارکت در برگزاری همایش ها و نشست ها درمراکز علمی و دانشگاهی سعی کرده در این زمینه گام بردارد.
مولاوردی با انتقاد از اینکه در نمایشگاه «هنر تدبیر» عکسی از دستاوردهای حوزه زنان ارائه نشده است گفت: این نمایشگاه سعی کرده خیلی گذرا دستاوردهای دولت یازدهم را به بازدیدکنندگان نمایش دهد.
نمایشگاه «هنر تدبیر» که دستاوردهای دولت یازدهم را به صورت تصویر، اینفوگرافی، فیلم و چیدمان با رویکرد مفهومی نمایش می دهد، ازسوی موسسه توسعه هنرهای معاصر از ۱۰ مهرماه در فضای باز تالار وحدت آغاز شده و تا ۱۷مهرماه ادامه داد.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد