کم اشتباه بازی کنیم قهرمان هم می شویم

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، سرمربی تیم ملی فوتسال زنان گفت: همه تلاشمان را برای حفظ عنوان نایب قهرمانی ایران درآسیا خواهیم کردواگر بازیکنان کم اشتباه بازی کنند می توانیم قهرمان هم بشویم.
فروزان سلیمانی افزود:تیم های خوبی درنخستین دوره جام ملت های فوتسال زنان آسیا حضوردارند ژاپن، تایلند و چین تیم های قدرتمندی هستند و با توجه به داشتن تمرینات مستمر و برنامه ای تدارکاتی قطعا بازی مقابل این تیم ها بسیار سخت خواهد بود.
مسابقات جام ملت های فوتسال زنان آسیا هشت تیم ازکشورهای ژاپن، چین، تایلند، ویتنام، هنگ کنگ ، مالزی ، ازبکستان و ایران از ۲۸ شهریورماه تا چهار مهر ماه در کوالالا مپور مالزی برگزار خواهد شد.
**تیم ملی فوتسال زنان برای برگزار اردوی تدارکاتی به کیش می رود
سرمربی تیم ملی فوتسال زنان ادامه داد: با توجه به اینکه همه اردوهای آماده سازی تیم ملی در تهران برگزار شده بود به منظور افزایش انگیزه بازیکنان و آمادگی روانی تیم این مرحله از اردو در کیش برگزار خواهد شد و تلاش خواهیم کرد در این اردو نقاط ضعف بازیکنان و تیم که در جریان تدارکاتی با تیم ازبکستان شناسایی شد را در این اردو مورد توجه قرار خواهیم داد.
این سرمربی افزود:درصورت هماهنگی همچنین در راستای اماده سازی تیم چند دیدارتدارکاتی باتیم های فوتسال استان هرمزگان برگزار خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تیم ملی فوتسال زنان نتوانسته مسابقات تدارکاتی یا اردوهای برون مرزی داشته باشد بنابراین تلاش خواهیم کرد با هماهنگی هیات فوتبال استان چند بازی تدارکاتی برای تیم طراحی شود .
به گفته سلیمانی چهارم شهریورماه ۲۰ فوتسالیست زن راهی کیش خواهند شد اما در اردوی قبل از اعزام تمرینات با حضور ۱۴ بازیکن اعزامی به این رقابت ها برگزار خواهد شد.
سلیمانی با بیان اینکه به ۸۰ درصد آمادگی مورد نیاز تیم دست یافته ایم، گفت: عمده ترین ضعف تیم ملی فوتسال زنان عدم توانایی در استفاده از موقعیت ها و زدن گل است.
وی توضیح داد: اعتقادی به استفاده از تاکتیک های دفاعی نداریم وبرهمین اساس بازیکنان ما بسیار تهاجمی بازی کرده و فرصت خوبی در زمین و روی دروازه ایجاد می کنند اما توانایی گل زدن ندارند و این یکی از مهم ترین ضعف های تیم محسوب می شود.
سرمربی سابق تیم فوتسال زنان ملی حفاری اهوازهمدلی و انگیزه بسیار بالای بازیکنان را نقطه قوت این تیم عنوان کرد و گفت: این مساله موجب افزایش روحیه بازیکنان و بدون ترس بازی کردن آنان مقابل حرف خواهد شد.
سلیمانی درادامه انجام چند بازی دوستانه با تیم ملی فوتسال ازبکستان را در افزایش آمادگی تیم بسیار موثر عنوان کرد وگفت:البته اگرمی توانستیم همین سه بازی را با سه تیم انجام دهیم قطعا نقاط ضعف بیشتری را دربازیکنان شناسایی می کردیم و تیم با سطح بالاتری روانه جام ملت های آسیا می شد.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده