کمیته زنان جبهه پیروان تشکیل شد

در این نشست که از جمعی از زنان نخبه و فرهیخته بیش از ۱۸ تشکل اصول‌گرا دعوت به عمل آمده بود، لاله افتخاری رئیس کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری ضمن ابراز خرسندی از تجمیع بانوان اصولگرا اظهار داشت: هدف از تشکیل این جلسه، هم افزایی خواهران توانمند و صاحب نظر، دارای گفتمان، طرح و کارآمد اصولگرا است.

0

رئیس کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به تشکیل کمیته بانوان ستاد جبهه پیروان از مصوبه این تشکل مبنی برحضور ۳ تا ۵ نفر از زنان در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان خبر داد.

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری تشکیل و این کمیته، نشستی درجهت هم افزایی بانوان اصولگرا و کارآمد برگزار کرد.

در این نشست که از جمعی از زنان نخبه و فرهیخته بیش از ۱۸ تشکل اصول‌گرا دعوت به عمل آمده بود، لاله افتخاری رئیس کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری ضمن ابراز خرسندی از تجمیع بانوان اصولگرا اظهار داشت: هدف از تشکیل این جلسه، هم افزایی خواهران توانمند و صاحب نظر، دارای گفتمان، طرح و کارآمد اصولگرا است.

وی ادامه داد: همان طور می‌دانید از ابتدای انقلاب همواره گروه‌های مختلفی با عناوین مختلف در عرصه‌های گوناگون انتخابات در حال رقابت بودند، عناوینی چون انقلابی و ضد انقلاب، روحانیت و روحانیون، چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه‌های مختلف به رقابت پرداختند و با نام‌های مختلف انشقاق ایجاد کردند. اما بنابر تعریف مقام معظم رهبری ما چپ و راست در نظام نداریم. هر کسی درسیستم نظام جمهوری اسلامی قرار دارد و مبنای اسلامی همه حرکتها را پذیرفته و امام و اهداف او را قبول دارد و دل بسته این انقلاب و پیشرفته نظام و ساختار اسلامی است، تحت عنوان اصول‌گرا و یا به تعبیری بسیجی بیان کردند.

رئیس کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: متأسفانه در ادامه حرکت نظام گاهی دیده شد، گروهها وجریاناتی شکل گرفت که با اصل نظام زاویه دار شدند و با دیدگاه سکولار به نظام هجمه آوردند و یا گاهی برای اداره امور کشوری چشم‌شان به خارج از مرزها بود و با دشمنان هم پیاله شدند. این مسئله باعث شد که امروزه ضرورت ایجاب کند که اقدامات در راستای همگرایی تمامی نیروهای انقلابی و دلسوزنظام انجام شود؛ چنانچه هر موقع این ضرورت احساس شد و تمام نیروهای اصول‌گرا کنار یکدیگر قرار گرفتند، موفقیت‌های چشم گیری را داشتند و توانستیم از ظرفیت‌های موجود استفاده بیشتر کنیم.

افتخاری یادآور شد: در حقیقت آثار همگرایی و همدلی بین نیروهای دلسوز و انقلابی مجلسی با اکثریت اصول‌گرایان و یا دولتی که در آن یک زن اصول‌گرا بر مسند وزارت انتخاب شد که علی رغم شعارهایی که برخی جریانات اصلاح طلبی برحضور زنان در مسئولیت های کلان کشوری سر داده بودند، در دولت اصول‌گرایی عملیاتی شد. حضور بانوان در معاونت‌ها، سازمان‌ها و مجلس که حاصل آن قوانینی بود که به نفع جامعه زنان تصویب شد و این موضوع بسیار حایز اهمیت است. البته منکر اشکالاتی نیستیم چرا که انسان است، جایز الخطا؛ اما آنچه مهم است که در این مسیر گام‌های مؤثری برداشته شده است.

وی تأکید کرد: جبهه پیروان خط امام و رهبری به طور خاص حزب مؤتلفه اسلامی در این دوره در راستای همگرایی و هم افزایی و در جهت تحقق وحدت بین نیروهای اصول‌گرایی حرکت کرد. لذا اقدامات بسیار خوبی در مدت حدود یک سال ونیم انجام شد و شورای همگرایی با مسئولیت حجت‌الاسلام تقوی راه‌اندازی و با اقبال اصولگرایان مواجه شد.

رئیس کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: با دورنگاری بزرگان و پیشکسوتان، ستاد انتخابات، سندهای انتخابات و راهبردهای انتخابات به صورت منسجم تدوین شد و نهایتاً ستاد انتخابات در چندماه قبل مشخص شدند و قرار بر این شد که بانوان به صورت مستقل یک کمیته مستقل در ستاد انتخابات داشته باشند و در جهت همگرایی و انسجام نیروهای اصولی و ارزشی در سراسر کشور فعالیت کنند.

فاطمه رهبر عضو حزب مؤتلفه اسلامی در این نشست به نقش زنان درعرصه‌های گوناگون اشاره کرد و اظهار داشت: برای هم‌افزایی بیشتر در جبهه اصولگرایی باید بر دو محور معطوف شویم که در راستای همگرایی و هماهنگی که در جبهه اصولگرایی درحال تحقق است، ماهم نقش مؤثری را داشته باشیم.

وی ادامه داد: به هرجهت بزرگان این جبهه با تلاش‌های بسیار و برگزاری نشست‌های متعددی با احزاب و گروهها توانستند تاکنون نتایج خوبی را کسب کنند. نکته مهم این است که با پرهیز از نگاه فمینیستی بلکه با نگاه حق‌طلبانه برای جایگاه زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران، نیاز است که با تصمیم گیری جمعی، حضور حداقل یک خانم در شورای تصمیم‌گیری ائتلاف درخواست شود؛ البته بنده تاکنون مخالفتی هم از طرف بزرگان برای این حضور ندیده‌ام و همه این موضوع را قبول دارند.

عضو حزب مؤتلفه یادآور شد: بنده شخصاً سرکار خانم وحید دستجردی را به عنوان یکی از اصلح ترین مجموعه گروه‌های بانوان هستند را برای این حضور در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان پیشنهاد می‌دهم.

مرضیه وحید دستجردی در پایان جمع بندی این نشست اظهار داشت: در این جلسه سخنان بسیاری گفته شد، ممکن است عملکرد ما برای رسیدن به هدف، راهبردها و راهکارهایمان متفاوت باشد، اما این اختلافات بسیار جزیی است. همه ما در اصول و کلیات مشترک هستیم. در جبهه پیروان خط امام و رهبری زنان اختلافات بسیار کمی دارند که با سخن و طرح بحث‌ها همه ما را به یک نقطه نظر می‌رساند که نشان از تدبیر و محور بودن مدار عقلانیت بزرگواران است.

وی افزود: از طرفی ما یک نظام مردم سالار دینی هستیم؛ لذا در این نظام تصمیم‌گیر نهایی مردم هستند و برای کشور تصمیم گیری می‌کنند. اگر مردان و زنان منتخب مردم شدند، مسئولیت بزرگی دارند تا امور مردم را رسیدگی کنند و اگر هم در این امر کوتاهی کنند، قطعاً در برابر مردم و اولی تر در برابر خداوند مسئول هستند. لذا کسی که کاندیدا می‌شود این توانایی را در خود دیده است و اگر مورد انتخاب مردم قرار گرفت، وارد عرصه خواهد شد و اگر شایستگی را در توان کسی دیگری دریافتند، ما با آنها همکاری خواهیم کرد.

وحید دستجردی تصریح کرد: ما در کسب مناصب و جایگاه‌ها هیچ نزاعی نداریم؛ اگر امروز ما صحبت در رابطه با مسائل انتخاباتی داریم، به علت وضعیت حساس کشور و دنیا است. بنابراین ما زنان به عنوان زن و یک انسان در مقابل مسائل کشور و مسائل جهانی احساس مسئولیت و وظیفه داریم، چنانچه اسلام این مسئولیت را برعهده زنان و مردان یکسان قرار داده است.

وی یادآور شد: تاریخ اسلام یک تاریخ زنانه و مردانه است و این دو از هم مجزا نیست، لذا ما حرف تازه‌ای نمی‌زنیم، این انقلاب هم با حضور زنان به پیروزی رسید؛ اگر ما بحثی را مطرح می‌کنیم نه برای ورود به مسائل جنسیتی است, بلکه به عنوان نیمی از جامعه که نیمی دیگر را در دامان خود تربیت می‌کنند، وارد میدان شده ایم.

لازم به ذکر است نشست کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری، مصوبه ای را تحت عنوان حضور ۳ تا ۵ نفر از خواهران در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان به تصویب رساند. همچنین در این نشست تدوام این جلسات بعد از انتخابات، توسط مدعوین درخواست شد.

در این نشست خانم‌های داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی همچون وحید دستجردی، رهبر، همیز، نوبخت، شبان آزاد و فیاض حضور داشتند که تمام حضار به بیان نقطه نظرات در راستای همگرایی و استفاده بهتر از ظرفیت زنان نظرات خود را ارائه دادند.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده